Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 sierpnia 2019, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Gry września 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20, GreedFall - we wrześniu raczej nikt nie powinien narzekać na brak ciekawych premier. Zwłaszcza jeśli lubi gry fabularne.

Stygian: Reign of the Old Ones

Data premiery: 27 września

INFORMACJE

  1. Gatunek: cRPG
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: brak danych

Czym jest Stygian: Reign of the Old Ones?

Stygian to turowa gra fabularna inspirowana taką klasyką jak Planescape: Torment czy Fallout. Od historii Bezimiennego oraz wędrówki po postapokaliptycznym świecie odróżnia ją ogólny klimat oraz miejsce akcji – tytuł wykorzystuje motywy z twórczości H. P. Lovecrafta i przenosi graczy do mrocznego miasta Arkham umiejscowionego gdzieś między wymiarami. Za produkcję odpowiada niezależne tureckie studio Cultic Games, które fundusze na ten projekt zebrało za pośrednictwem Kickstartera.

Jaki jest zarys fabularny gry?

Jak wspomniałem, akcja Reign of the Old Ones toczy się w miasteczku Arkham, które pewnego dnia zostało w dziwny sposób przeniesione z Ziemi do tajemniczego miejsca między wymiarami. Od tego czasu nad miastem wiszą mroczne siły, a my wcielimy się w jednego z mieszkańców, który spróbuje odkryć, co dokładnie doprowadziło do katastrofy i czy można cofnąć jej skutki.

Jak będzie wyglądać rozgrywka?

Akcja pokazana zostanie z perspektywy izometrycznej, a oś rozgrywki stanowić mają eksploracja, prowadzenie rozbudowanych dialogów oraz wykonywanie misji głównych i pobocznych, których fabuła będzie silnie związana z twórczością Lovecrafta. Tytuł zaoferuje także turowy system walki, przypominający ten z serii Heroes of Might and Magic, choć generalnie w większości sytuacji ucieczka okaże się lepszym rozwiązaniem niż konfrontacja. Szczególne wrażenie w Reign of the Old Ones robi klimatyczna, przypominająca ilustracje ze starych książek, dwuwymiarowa grafika.

NASZE OCZEKIWANIA

Klasyczne RPG to nie jest gatunek, który wywołuje u mnie szybsze bicie serca, ale muszę przyznać, że Stygian zdołał mnie zaintrygować. Lovecraftowe klimaty w tego typu grze to całkiem ciekawy pomysł, a i oprawa wizualna prezentuje się niesamowicie oryginalnie. To może być prawdziwa perełka.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

  1. Więcej o grze Stygian: Reign of the Old Ones

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę września 2019 czekasz najbardziej?

GreedFall
35,4%
Borderlands 3
22,9%
FIFA 20
10,8%
Gears 5
7,6%
eFootball PES 2020
6,1%
The Legend of Zelda: Link’s Awakening
5,1%
Code Vein
3,1%
The Surge 2
2,3%
WRC 8
2%
Devil’s Hunt
1,8%
NBA 2K20
1,6%
Stygian: Reign of the Old Ones
1,3%
Zobacz inne ankiety