futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Technologie 19 sierpnia 2019, 09:54

autor: Bartosz Świątek

Nvidia G-Sync – poradnik: aktywacja i optymalizacja ustawień. Jaką robią różnicę w grach G-Sync i FreeSync

Techniki dynamicznego odświeżania obrazu nie są niczym nowym, ale różnice pomiędzy nimi nadal stanowią zagadkę dla wielu graczy. Przyglądamy się tym standardom, zwracając uwagę na różnice pomiędzy nimi oraz mocne i słabe strony.

Nvidia G-Sync – poradnik: aktywacja i optymalizacja ustawień

Jak włączyć opracowaną przez Nvidię technologię synchronizacji częstotliwości odświeżania obrazu G-Sync oraz jak skonfigurować ją do gier tak, aby działała z jak najmniejszym opóźnieniem wejściowym? Ten poradnik pokaże wam, czego potrzebujecie, aby móc grać z włączonymi ustawieniami G-Sync oraz jak skonfigurować sterownik GeForce i swoje gry. Na koniec podzielimy się wskazówkami dotyczącymi dalszej optymalizacji G-Sync z wykorzystaniem ogranicznika klatek na sekundę.

G-Sync nie jest wcale bardzo trudny w konfiguracji. - Nvidia G-Sync, AMD FreeSync i FreeSync 2 - jaką robią różnicę w grach - dokument - 2019-08-19
G-Sync nie jest wcale bardzo trudny w konfiguracji.

Wymagania G-Sync

Aby korzystać z G-Sync, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Niezbędna tutaj jest odpowiednia karta graficzna GeForce. Teoretycznie G-Sync obejmuje wszystkie modele GTX z generacji Pascal i Turing zaczynając od modelu GTX 1050 aż do RTX 2080 Ti, jednak w praktyce również poprzednie generacje, począwszy od GTX 650 Ti Boost (architektury Maxwell i Kepler), mogą używać tej technologii. G-Sync jest też kompatybilny ze wszystkimi kartami graficznymi Titan. Aktualną listę wszystkich układów GPU, które obsługują tą technologię, możecie znaleźć tutaj.

Zostało jeszcze 50% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Monitor 240 Hz – dobry wybór dla graczy?
Monitor 240 Hz – dobry wybór dla graczy?

Na rynku dostępne są obecnie liczne modele monitorów, oferujące odświeżanie na poziomie 60, 100, 144, a nawet 240 Hz. Jaką przewagę dają te ostatnie urządzenia? Czy warto sięgnąć po taki sprzęt? Czy dają przewagę w grach?