Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 sierpnia 2019, 14:10

autor: Aquma

Windows 10 20H1 – co Microsoft szykuje w kolejnej aktualizacji?

Firma Microsoft rozpoczęła pracę nad kolejną dużą łatką dla systemu operacyjnego Windows 10. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowych funkcji, które przyniesie omawiana aktualizacja.

Koniec Windows Defender?

Przecieki wskazują na to, że Microsoft zamierza zmienić nazwę Windows Defendera, czyli wbudowanego w system programu antywirusowego. Począwszy od aktualizacji 20H1 ma się on nazywać na wszystkich platformach tak samo - Microsoft Defender. Prawdopodobnie zmiana nazwy nie pociągnie za sobą dodania nowych funkcji.

Skąd taka decyzja Microsoftu? Otóż w 2017 roku zadebiutował Windows Defender ATP (Advanced Threat Protection), który trafił na platformy Android, iOS, macOS oraz Linux. Został on później przemianowany na Microsoft Defender ATP, a w ramach strategii Microsoftu polegającej na rozszerzaniu usług i promowaniu jednej, zunifikowanej marki, zmiana ta dotknie również oprogramowania dostarczanego razem Windows.

Żegnaj Windows Defender, witaj Microsoft Defender. - Windows 10 20H1 – co Microsoft szykuje w kolejnej aktualizacji? - dokument - 2019-08-12
Żegnaj Windows Defender, witaj Microsoft Defender.

To nie wszystko – artykuł aktualizowany

Powyższa lista nie jest kompletna – zawiera jedynie te nowości, które znajdują się w obecnie udostępnionych wersjach deweloperskich. Omawiana aktualizacja z pewnością przyniesie ze sobą znacznie więcej nowości – nie omieszkamy uzupełnić o nie niniejszego tekstu, kiedy pojawią się kolejne informacje.

Bartosz Aquma Świątek