Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 sierpnia 2019, 14:10

autor: Aquma

Windows 10 20H1 – co Microsoft szykuje w kolejnej aktualizacji?

Firma Microsoft rozpoczęła pracę nad kolejną dużą łatką dla systemu operacyjnego Windows 10. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat nowych funkcji, które przyniesie omawiana aktualizacja.

Logowanie bez hasła

Windows 10 otrzyma także przełącznik bezhasłowego logowania (znajdziemy go w menu Konta, w sekcji Opcje logowania). Aktywując tę funkcję będziemy mogli wymusić logowanie wyłącznie za pomocą alternatywnych metod - mowa np. o aplikacji Windows Hello, odcisku palca, kodzie PIN czy rozpoznawaniu twarzy. Warto odnotować, że będzie to dotyczyło wszystkich kont Microsoft powiązanych z naszym komputerem.

Przełącznik logowania bezhasłowego.
Przełącznik logowania bezhasłowego.

Inne opcje ułatwiania dostępu

Poprawek doczekają się także inne funkcje z obszaru ułatwień dostępu. Pojawi się przydatna możliwość automatycznego czytania wiadomości e-mail (otwartych w programach Microsoft Outlook lub Windows Mail) i stron internetowych przez narratora, w momencie, w którym zostaną załadowane. Dodatkowo, narzędzie umożliwiające powiększanie tekstu (tzw. Magnifier, czyli lupa) otrzyma nowy interfejs, dzięki któremu będzie współpracowało także z jasnym motywem. Otrzymamy też możliwość ustawienia transparentności.

Magnifier – w przyszłości będzie współpracował także z jasnym motywem. Źródło: MSPowerUser.
Magnifier – w przyszłości będzie współpracował także z jasnym motywem. Źródło: MSPowerUser.