Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

Concrete Genie

  1. Platformy: PS4
  2. Planowana data premiery: 9 października 2019

Lubisz akcyjniaki? Nie polubisz Concrete Genie...

Do gier, których zapowiedź mogliście przegapić, bez wątpienia należy Concrete Genie – tytuł niszowy, choć bardzo atrakcyjny pod względem wizualnym, nad którym rozpływano się już w 2018 roku. Z pewnością nie jest to pozycja, która każdemu przypadnie do gustu – raczej szerokim łukiem omijać będą ją miłośnicy produkcji AAA wielbiący wartką akcję i potężne dawki brutalności. Dlaczego? Ponieważ Concrete Genie to gra o... malowaniu świata przy pomocy ogromnego pędzla, który – zamiast dwuręcznego miecza pokrytego posoką nieprzyjaciół – bohater dzierży na plecach.

W Concrete Genie pomaluję świat na żółto i na niebiesko...

Jeśli powyższy opis nie zraził Cię do Concrete Genie, to znak, że należysz do tej nielicznej grupy graczy wrażliwych i traktujących gry wideo jako poletko dla nowoczesnej sztuki. I właśnie dla takich osób tworzone jest Concrete Genie, którego protagonistą będzie uzdolniony plastycznie młodzieniec Ash.

Bohater, używając wspomnianego już pędzla, musi pokolorować szarobure miasteczko – jego malowidła naścienne nie są jednak chuligańskim wybrykiem, a pięknymi, ożywającymi elementami krajobrazu (niektóre rysunki wyglądają jak postacie z Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster), które pozwolą rozwiązywać wszelkie łamigłówki o różnym stopniu trudności.

W całą mechanikę malowania wkomponowano mechanizm zbierania kolejnych elementów graficznych, które da się potem umieścić na ścianie. Dlatego cały czas będziemy żądni progresu w grze – wraz z nim odblokujemy nowe możliwości naszego zaczarowanego pędzelka. Nie będzie to z pewnością tytuł, dla którego warto przemyśleć zakup konsoli, ale jeśli stoi już ona w naszym domu... i się kurzy... to nad nabyciem samego Concrete Genie można się już konkretnie zastanowić.

  1. Więcej o grze Concrete Genie

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,8%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Tools Up!

Tools Up!

Last Oasis

Last Oasis

Outriders

Outriders

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.