Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

The Pathless

  1. Platformy: PC, PS4
  2. Planowana data premiery: 2019

The Pathless – czyli „co po Abzu”?

Jeśli ktokolwiek zmusiłby mnie do wybrania najpiękniejszej gry w całym zestawieniu, to bez większych rozterek wskazałbym The Pathless. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ pozycja ta powstaje w studiu Giant Squid (szerszej publice dało się ono poznać za sprawą prześlicznego Abzu).

Tym razem motywem przewodnim nie będzie woda, a ogień – a dokładnie walka z tym żywiołem, który w The Pathless symbolizuje złowrogą klątwę. Główna bohaterka zmuszona jest więc do konfrontacji i pokonania potężnych (ale bardzo estetycznie zaprezentowanych) demonów, a w boju z nimi pomoże jej zwierzęcy towarzysz – orzeł.

Czym będzie The Pathless?

Nowa produkcja Giant Squid to artystyczny projekt, gra zręcznościowa z elementami logiczno-platformowymi. Gracz obejmie kontrolę nad nieokreśloną z imienia łowczynią. Towarzyszyć jej ma wspomniany orzeł – zwierzę istotne z punktu widzenia gameplayu, ponieważ będzie pomagać dziewczynie pokonywać pewne przeszkody i dostawać się w miejsca niedostępne dla zwykłego śmiertelnika.

Najważniejszy ma być jednak łuk oraz umiejętność połączenia zdolności strzeleckich z dynamicznym poruszaniem się bohaterki (przywodzącym na myśl gry z serii Assassin’s Creed, chociaż nie jest to najlepsze porównanie). Podobnie jak w Abzu, tak i w The Pathless ogromne znaczenie będzie mieć dopracowana (choć uproszczona) oprawa audiowizualna, której styl podkreśli emocjonalny charakter całej historii.

  1. Więcej o grze The Pathless

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,8%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Tools Up!

Tools Up!

Last Oasis

Last Oasis

Outriders

Outriders

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.