Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

Blasphemous

  1. Platformy: PC i prawdopodobnie konsole, ale to nic pewnego
  2. Planowana data premiery: 2019

Blasphemous to bluźniercza przypowieść?

Blasphemous to produkcja, której tytuł – z języka angielskiego przetłumaczymy ten przymiotnik jako „bluźnierczy” – doskonale oddaje ducha gry. Mroczny świat, który przyjdzie przemierzać bohaterowi nazwanemu przez twórców Pokutnikiem (ang. The Penitent One), pełen jest religijnej symboliki i nawiązań do przeróżnych kultów oraz elementów o charakterze zabobonnym.

Chociaż nie znajdziemy w grze bezpośrednich odniesień do którejkolwiek z istniejących religii, w produkcji tej nie zabraknie odwołań do kulturowo-instytucjonalnego wymiaru chrześcijaństwa, do dostrzeżenia których niepotrzebny okaże się sokoli wzrok. Na razie jednak nie widać, by deweloper chciał promować swe dzieło poprzez wzbudzanie kontrowersji – niewykluczone jednak, że pokusa tego typu marketingu bliżej premiery będzie zbyt wielka, by twórcy mogli się jej oprzeć.

Czym będzie Blasphemous?

Na Blasphemous czekać z niecierpliwością powinni przede wszystkim fani gier soulsopodobnych i wszelkiej maści rougelike’ów. Nowa produkcja studia The Game Kitchen – podobnie zresztą jak poprzednie jego dzieło, The Last Door – będzie tytułem utrzymanym w pixelartowym stylu. Tym razem mowa jednak o zdecydowanie bardziej rozbudowanym projekcie. I nie chodzi wyłącznie o aspekt wizualny (chociaż przeskok graficzny jest dostrzegalny gołym okiem) – usprawniony zostanie również gameplay. Blasphemous to platformówka 2D, w której – wzorem między innymi Dead Cells – zmuszeni zostaniemy do zabijania mniejszych i większych stworów, w tym i najpotężniejszych bossów. Wszystko to podlane zostanie sosikiem gore, więc miłośnicy taplania się we krwi nieprzyjaciół będą zachwyceni.

  1. Więcej o grze Blasphemous

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,7%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,8%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Concrete Genie

Concrete Genie

Tools Up!

Tools Up!

Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Outriders

Outriders

Last Oasis

Last Oasis

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.