Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

Distant Kingdoms

  1. Platformy: PC
  2. Planowana data premiery: 2020

Distant Kingdoms to... nowi Settlersi?

W 2018 roku Orthrus Studios poinformowało za sprawą Twittera, że pracuje nad swoją nową grą, Distant Kingdoms. W założeniach produkcja ta ma być tytułem, w którym zarządza się miastem i eksploruje przygotowany przez dewelopera świat.

Twórcy nie powiedzieli tego głośno, ale udostępnione do tej pory screeny sugerują... reanimację kultowych Settlersów, tyle że pod zupełnie nowym szyldem. Gra ma stanowić połączenie city-buildera z rozgrywką eksploracyjną. Znajdziemy tu różne klasy społeczne o różnych potrzebach i możliwość zakładania odrębnych osad, połączonych siecią zależności.

Czy znajdą się tu jakieś nowości?

Distant Kingdoms ma wiele elementów kompletnie nietypowych dla gier o budowaniu miast – jak chociażby realia fantasy. W produkcji tej pojawią się nie tylko ludzie, ale i elfy, krasnoludy, orkowie, a nawet smoki. Żeby lepiej rozwijać nasze królestwo, będziemy mogli zebrać obywateli w typowo erpegową drużynę i wysłać ich na poszukiwanie przygód. Oczywiście wpłyniemy na ich dalsze losy, ale spodziewać możemy się raczej systemu wyborów, a nie zręcznościowej walki.

Zupełnie inną kwestią jest przyjemna dla oka, kolorowa oprawa wizualna z bardzo ładnie zaprojektowanymi modelami budynków. Distant Kingdoms, chociaż robione przez drobnego dewelopera, nie ma powodów do kompleksów. Uspokaja przy tym fakt, że gra ma małego, ale doświadczonego wydawcę. To pozwala wierzyć, że projekt faktycznie trafi na sklepowe półki. Czekamy tylko na jakikolwiek trailer, bo na tę chwilę nasze oczęta nacieszyć mogą się wyłącznie screenami ze Steama.

Michał Pajdos Pajda

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,8%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Tools Up!

Tools Up!

Last Oasis

Last Oasis

Outriders

Outriders

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.