Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 8 sierpnia 2019, 14:48

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze nowe seriale roku – TOP 8 | Netflix, HBO GO | Sierpień 2019

Półmetek roku 2019 mamy już za sobą, w tym czasie obrodziło naprawdę dobrymi serialami premierowymi Netflixa, Amazonu czy HBO. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich.

Euforia

  1. Gdzie obejrzeć? HBO
  2. Konwencja: dramat

Jeśli jakimś cudem ominął Was walec machiny marketingowej związanej z Euforią, to uważajcie na pewną subtelną różnicę. Nowy serial HBO nie jest bowiem serialem młodzieżowym, a jedynie o młodzieży. Tak jak 13 powodów – tylko zdecydowanie bardziej. Mocniej.

To historia, która nie mając z horrorem za wiele wspólnego – nie znajdziecie tu fantastycznych straszydeł – naprawdę potrafi przerazić. Bierze bowiem na warsztat sumę wszystkich nastoletnich nieszczęść, całą grozę i ciężar dorastania we współczesnym świecie i pokazuje, jakie piekło mogą zgotować sobie nastolatki. I jakie piekło panuje w ich głowach.

W ten świat wprowadza nas Rue Bennett (rewelacyjna Zendaya, znana z filmów Spider-Man: Homecoming i Far from Home). Dziewczyna wraca po odwyku do miasta. W szkole poznaje transseksualną koleżankę i odnawia kontakty ze swoimi problematycznymi przyjaciółmi. Serial jednocześnie odpycha i przyciąga. Z jednej strony unaocznia okrucieństwo, przemoc i bezwzględność tego świata – oraz to, jak bardzo młodzi ludzie są w nim zagubieni – z drugiej robi to wiarygodnie, w czym niemała zasługa świetnej gry aktorskiej.

Z seansem Euforii jest jak z piosenkami Slayera. To nie będzie spacerek, poznacie bardzo brzydkie oblicze człowieka, ale w tym wszystkim jest cel i metoda – zwrócić naszą uwagę na te zjawiska, skonfrontować z nimi, uświadomić, że istnieją w takiej postaci. Choć to serial, po który pewnie, mimo ograniczeń wiekowych, sięgnie młodzież, rodzice też powinni to zrobić. By zrozumieć, jaki koszmar może przeżywać ich pociecha.

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
49,6%
Marvel
35,9%
DC
14,5%
Zobacz inne ankiety
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku
Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku

Przyszły rok zapowiada się na prawdziwą ucztę dla fanów seriali, którzy uraczeni zostaną nową wersją Strefy mroku i Watchmen, adaptacjami Wiedźmina oraz Devil May Cry czy pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Star Wars.