Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 8 sierpnia 2019, 14:48

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze nowe seriale roku – TOP 8 | Netflix, HBO GO | Sierpień 2019

Półmetek roku 2019 mamy już za sobą, w tym czasie obrodziło naprawdę dobrymi serialami premierowymi Netflixa, Amazonu czy HBO. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich.

Good Omens

  1. Gdzie obejrzeć? Amazon Prime
  2. Konwencja: urban fantasy, komedia

Dwa nazwiska, Drodzy Państwo. Neil Gaiman i śp. sir Terry Pratchett. Jeśli macie słabość do baśniowej poetyki ojca Sandmana lub kąśliwego, mądrego humoru ze Świata Dysku, to w nowej produkcji Amazon Prime poczujecie się jak w domu. Good Omens oparte jest bowiem na powieści napisanej przez obu Brytyjczyków. I widać, że miniserial zajmował szczególne miejsce w sercu Gaimana – ważniejsze może nawet niż ekranizacja Amerykańskich bogów – napisał on bowiem scenariusze do wszystkich sześciu odcinków.

Good Omens to kumpelsko-romantyczna komedia o aniele i demonie, którzy lądują w samym środku nadciągającej apokalipsy. Jeźdźcy są już w drodze, a na domiar złego zgubił się też Antychryst. I, ach, obaj panowie mają pewne sięgające tysiącleci nierozwiązane sprawy związane z ich skomplikowaną relacją. A pierwsze skutki zbliżającego się końca świata można już odczuć.

Amazon Prime ma jakąś dobrą passę z adaptacją dzieł, które wychodzą spod piór Brytyjczyków, a Good Omens stanowi kolejny na to dowód. Serię poprowadzono z wyobraźnią, niektóre sceny robią ogromne wrażenie, humor bawi, łatwo dostrzec tu styl Gaimana, jego zdolność do przeskakiwania między subtelnym żartem a makabryczną wizualizacją, która potrafi zrobić niemałe wrażenie.

Przede wszystkim jednak Good Omens to teatr dwóch aktorów – Davida Tennanta (Jessica Jones, Dr Who, DuckTales) w roli Crowleya oraz Michaela Sheena w roli Azirafala. Ze swoimi temperamentami, tak różnymi, a tak dobrze dobranymi, ciągną ten serial niczym dwa perszerony, nawet przez kilka mniej wybitnych partii. Ale w ostatecznym rozrachunku to podróż warta zaliczenia.

  1. Zobacz na Amazon Prime

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
49,6%
Marvel
35,9%
DC
14,5%
Zobacz inne ankiety
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku
Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku

Przyszły rok zapowiada się na prawdziwą ucztę dla fanów seriali, którzy uraczeni zostaną nową wersją Strefy mroku i Watchmen, adaptacjami Wiedźmina oraz Devil May Cry czy pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Star Wars.