Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 8 sierpnia 2019, 14:48

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze nowe seriale roku – TOP 8 | Netflix, HBO GO | Sierpień 2019

Półmetek roku 2019 mamy już za sobą, w tym czasie obrodziło naprawdę dobrymi serialami premierowymi Netflixa, Amazonu czy HBO. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich.

Doom Patrol

  1. Gdzie obejrzeć? HBO GO, DC Universe
  2. Konwencja: dramat, superbohaterowie, psychodelia

DC nie radzi sobie aż tak dobrze jak Marvel, jeśli chodzi o wielkie produkcje kinowe. Pewnie, udały mu się Wonder Woman, Aquaman i Shazam!, ale to jeszcze nie ten pułap zysków i szaleństwa fanów. Co innego w świecie seriali. Tam, za sprawą kolejnych trafionych produkcji, DC Universe powoli umacnia swoją pozycję. Nawet Swamp Thing, które poniosło porażkę finansową, zachowało bardzo dobrą jakość. Jak tak dalej pójdzie, w którymś momencie DC będzie mogło przypuścić atak na Marvela, który zerwał umowę z Netflixem.

Doom Patrol jest tego świetnym przykładem. To coś więcej niż kolejna ekranizacja jakiegoś tam komiksu. Tutaj obserwujemy prawdziwych, dziwacznych przegrywów, którzy zostali zebrani w jednym miejscu przez Doktora Nilesa Cauldera (rewelacyjny jak zwykle Timothy Dalton). Muszą stawić czoła tajemniczemu Mr. Nobody, istocie zdolnej przenikać przez czas i przestrzeń oraz... burzyć czwartą ścianę. To on zresztą jest narratorem tej historii. A to dopiero początek dziwności – bowiem serial czerpie inspiracje z psychodelicznego pierwowzoru pióra Arnolda Drake’a i Boba Haneya oraz z kontynuacji autorstwa Granta Morrisona.

Historia wykolejeńców pod opieką Cauldera konkuruje poziomem psychodelii z Legionem, jest przy tym bardziej gorzka, brutalna i bezwzględna. Po prostu – smutniejsza. Opowiada o pokaleczonych, nieszczęśliwych ludziach, którzy razem wcale nie funkcjonują lepiej niż osobno. Ale i tak magnetyzuje w niesamowity sposób i ciężko oderwać się od ekranu aż do ostatniego odcinka.

Największym problemem Doom Patrolu było to, że wyszedł po Umbrella Academy i że nie zainwestowano zbyt wiele w marketing. Recenzje miał świetne, ale rozgłos dużo mniejszy niż wspomniany serial Netflixa.

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
49,6%
Marvel
35,9%
DC
14,5%
Zobacz inne ankiety
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku
Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku

Przyszły rok zapowiada się na prawdziwą ucztę dla fanów seriali, którzy uraczeni zostaną nową wersją Strefy mroku i Watchmen, adaptacjami Wiedźmina oraz Devil May Cry czy pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Star Wars.