Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze

Ponoć nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi. Wychodząc z takiego założenia, zmierzyliśmy się z dziwnymi i śmiesznymi pytaniami, jakie zadają wyszukiwarkom internetowym polscy gracze.

Pytania o Steama

Czy Steam jest legalny?

Chociaż Valve mocno nagina prawa konsumenta albo obchodzi je różnymi sprytnymi sztuczkami prawnymi, to tak, Steam jest legalny. Przynajmniej dopóki jakiś odważny prawnik nie udowodni, że jest inaczej.

Czemu mam Steama po rusku?

A bo szlajasz się po jakichś dziwnych stronach i łapiesz różny syf. A na serio – problem jest dość powszechny i choć może sugerować, że nasze konto pada ofiarą hakerskiej braci ze Wschodu, w rzeczywistości sprawa jest bardziej błaha i mamy do czynienia ze zwykłym błędem aplikacji. Nie do końca wiadomo, co go wywołuje, ale najczęściej wskazuje się na kliknięcie w nieodpowiedni link, będąc zalogowanym na Steamie w przeglądarce, logowanie się na obcojęzycznych stronach internetowych za pomocą swojego konta, korzystanie z VPN-a i kupowanie rosyjskich kluczy do gier.

Czy Steam jest na PS4?

Nie, sklep Valve dostępny jest tylko na komputerach i... PlayStation 3. W przypadku tej ostatniej platformy aplikacja wymagana jest do grania w konsolowy port Portala 2. Jest to jedyna konsolowa gra wyposażona w Steama.

STEAM CZY EPIC?

Którego sklepu częściej szukamy w sieci? W Polsce fraza „Steam” jest wyszukiwana w Google’u znacznie częściej niż frazy „Epic Games Store” i „Epic” razem wzięte.

Pytania o religię

Czy Diablo jest grą satanistyczną?

Na pewno nie można zaprzeczyć obecności satanistycznej symboliki – w grze co krok potykamy się o jakieś pentagramy, odwrócone krzyże czy odniesienia do demonologii. Doskonale znany fanom serii Beliar to demon występujący w Biblii i nieodgrywający tam zbyt chwalebnej roli, w Księdze Tobiasza znajdziemy także informacje o starym znajomym Azmodanie. Podczas podróży przez świat Sanktuarium natrafiamy też na wiele innych imion, które występują w judaizmie.

Diablo pełne jest symboliki satanistycznej, choć można równie dobrze napisać, że biblijnej. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Diablo pełne jest symboliki satanistycznej, choć można równie dobrze napisać, że biblijnej.

Ideą satanizmu jest jednak, zależnie od odłamu, kult chrześcijańskiego diabła bądź kult władzy, zmysłowości i sił natury. Czy Diablo 3 również je wychwala? Wręcz przeciwnie – gra przedstawia to wszystko w jednoznacznie negatywny sposób i stawia gracza w pozycji bohatera starającego się zwalczać zło i szatana. Nie jest to więc gra satanistyczna, a gra o walce z satanizmem.

Czy granie w gry RPG to grzech?

To dokładnie taki sam grzech jak oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie muzyki. Choć z drugiej strony autorytety religijne czasem przekonują nas, że granie, owszem, jest grzechem.

Tego typu obrazy, myśli czy wirtualne sytuacje otwierają nas na świat złych duchów. A one nie czekają na zaproszenie, tylko jak mogą, wpychają się do naszego wnętrza i robią ogromne spustoszenie.

Ks. Andrzej Przybylski, „Niedziela” 28/2007

Czy Pokemony to grzech?

Nie, chyba że wyjdziecie na dwór i zaczniecie łapać Bogu ducha winne zwierzątka do mikroskopijnych kulek bez otworów z powietrzem. Pamiętajcie, Pan Bóg nie lubi znęcania się nad zwierzętami. Nikt nie lubi.

Pytania o League of Legends

Jaką kobietą z League of Legends jesteś?

Tajemnicza, poważna Syndra – to w jednej trzeciej ja według nieomylnej wiedzy internetu. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Tajemnicza, poważna Syndra – to w jednej trzeciej ja według nieomylnej wiedzy internetu.

Po przeprowadzeniu trzech różnych quizów wynik okazał się niestety nierozstrzygający. Jestem po części Syndrą, tajemniczą i poważną, nie lubię gdy ktoś mi dokucza! Jestem też Ahri, nikt nie potrafi przejść obok mnie obojętnie i nie brakuje mi zadziornego charakterku. Wreszcie jestem niszczącą wszystko po drodze Jinx, dla której liczy się tylko wygrana i oczywiście zabawa. No chyba że pytałeś o siebie, to wtedy nie wiem.

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Grałem\łam w gry
48,7%
Czytałem\łam książki
43,5%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
7,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

The Sims 4

The Sims 4

League of Legends

League of Legends

Battlefield V

Battlefield V

Gothic

Gothic

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach
Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach

Gry komputerowe to frajda i rozrywka, ale nie w chwilach gdy trafimy na griefing – „przysługi” innych graczy, którzy logują się tylko po to, by uprzykrzać życie wszystkim dookoła.