Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze

Ponoć nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi. Wychodząc z takiego założenia, zmierzyliśmy się z dziwnymi i śmiesznymi pytaniami, jakie zadają wyszukiwarkom internetowym polscy gracze.

Pytania egzystencjalne

Czy Ezio Auditore żył naprawdę?

Nie, uganiający się po XIV-wiecznej Wenecji zakapturzony zabójca templariuszy to postać w stu procentach fikcyjna. Nie da się jednak wykluczyć, że kiedyś istniał człowiek o tym imieniu i nazwisku, prawdopodobnie był jednak zwykłym rzemieślnikiem, rolnikiem albo przedstawicielem handlowym.

Czy Kratos istniał naprawdę?

Nie dotarliśmy do żadnych historycznych kronik potwierdzających istnienie Kratosa. ALE! Coś się przecież z tymi wszystkimi bogami greckimi i nordyckimi musiało stać, więc ja tam bym nie wykluczał, że wymordował ich pewien wściekły spartiata. A teraz pomyślmy – w pewnym momencie zniknął cały panteon bóstw, a pojawił się jeden wszechmocny, brodaty Bóg. Przypadek?

Nikt nie ma dowodu na to, że Kratos istniał naprawdę. Ale hej, nikt nie ma też dowodu na to, że nie istniał! - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Nikt nie ma dowodu na to, że Kratos istniał naprawdę. Ale hej, nikt nie ma też dowodu na to, że nie istniał!

CO MÓWI MITOLOGIA

Kratos jest postacią fikcyjną, ale nie wymyśliło go wcale studio Santa Monica. W greckiej mitologii Kratos był synem tytana Pallasa i bogini rzeki Styks. Jego rodzeństwo to Nike, Bii i Zelos.

Czy pokemony istnieją?

Tylko w naszych sercach. :-(

Pytania o potęgę

Który członek ekipy Avengers jest najsilniejszy?

Jeśli bierzemy pod uwagę komiksy, to prawdopodobnie najpotężniejszym z nich jest Sentry, niestabilny emocjonalnie bohater o sile „miliona wybuchających słońc”. Potrafił przetrwać otwarte starcie z połączonymi siłami superbohaterów, H.A.M.M.E.R. (coś w rodzaju S.H.I.E.L.D., tyle że funkcjonujące w mrocznych czasach, gdy za sznurki pociągał Norman Osborn) oraz Asgardu.

Haters gonna hate, a Marvelka i tak będzie najsilniejszą członkinią Avengers. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Haters gonna hate, a Marvelka i tak będzie najsilniejszą członkinią Avengers.

Ale Was pewnie nie obchodzą jakieś komiksy, tylko filmy, nie? W tym wypadku zwyciężczynią jest Captain Marvel, która w pełni sił dysponuje większą mocą niż Thor, Scarlett Witch czy Doctor Strange. Jeśli jej wyczyny w filmach Was nie przekonują, śpieszę donieść, że dominację Carol Danvers nad innymi bohaterami potwierdził także w wywiadzie Kevin Feige, prezes Marvel Studios.

Kto jest szefem TVGRY?

Klocuch mówi, że Szef jest szefem. A Klocuch się na tym zna i ja mu wierzę.

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Grałem\łam w gry
48,7%
Czytałem\łam książki
43,5%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
7,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

The Sims 4

The Sims 4

League of Legends

League of Legends

Battlefield V

Battlefield V

Gothic

Gothic

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach
Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach

Gry komputerowe to frajda i rozrywka, ale nie w chwilach gdy trafimy na griefing – „przysługi” innych graczy, którzy logują się tylko po to, by uprzykrzać życie wszystkim dookoła.