Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze

Ponoć nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi. Wychodząc z takiego założenia, zmierzyliśmy się z dziwnymi i śmiesznymi pytaniami, jakie zadają wyszukiwarkom internetowym polscy gracze.

Pytania o przemoc i agresję

Jak zabić sima?

Śmierć zawsze można spróbować oszukać i na przykład zagrać z nią o własne życie. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Śmierć zawsze można spróbować oszukać i na przykład zagrać z nią o własne życie.

No, w końcu jakieś normalne pytanie dotyczące Simsów. The Sims 4, jak na radosną, familijną produkcję przystało, oferuje szeroki wachlarz możliwości pozbawiania simów życia. Możemy:

 1. Utopić w basenie - standard.
 2. Zagłodzić ofiarę. Najprostsza metoda to zamurowanie jej w pomieszczeniu pozbawionym lodówki, ale jeśli będziemy jej cały czas pilnować i uniemożliwimy jej kontakt z jedzeniem, to też zadziała.
 3. Spalić sima. Szansę na wywołanie pożaru mamy, gdy każemy niezbyt umiejętnemu kucharzowi coś ugotować albo gdy rozpalimy ognisko w pobliżu łatwopalnych obiektów. Przy 9. poziomie miksologii odblokowuje się także sztuczka z płonącą butelką – powtarzanie jej również może skończyć się katastrofą.
 4. Porazić naszego podopiecznego prądem. Naprawa uszkodzonego obiektu z niskim poziomem majsterkowania ma sporą szansę zakończyć się porażeniem. Jeden raz jeszcze nie zabija, ale jak niezrażeni pierwszą porażką będziemy kontynuować naprawę – wtedy nasz sim może umrzeć.
 5. Poczekać, aż zejdzie on ze starości. Po co się męczyć, skoro natura może nas wyręczyć?
 6. Sprawić, że zginie w katastrofie rakiety. Do wypadku może dojść, gdy w podróż kosmiczną wyrusza sim o niskim poziomie technologii kosmicznej. Możemy też dopomóc szczęściu i sabotować operację, wpychając do rury wydechowej pojazdu owoce.
 7. Sprawić, że sim zostanie zjedzony przez krowokwiata. Wystarczy, że nie będzie odpowiednio często zajmować się swoją niezwykłą roślinką i jej karmić, a ta mu się odpowiednio odwdzięczy.
 8. Doprowadzić do śmierci z przemęczenia. Ten sposób działa tylko na starszych simów, których zmusimy do zbyt długiego treningu.
 9. Sprawić, by sim dokonał żywota ze wstydu, złości lub histerii. Doprowadzenie postaci do skrajnych emocji potrafi skończyć się fatalnie. Złość nie tylko piękności szkodzi.
 10. Nacisnąć czerwony guzik w laboratorium chemicznym. Za pierwszym razem działanie to jedynie oszołomi sima, ale za drugim bądź trzecim skończy się śmiercią. Sposób ten wymaga posiadania dodatku Witaj w pracy.
 11. Sprawić, że sim zje źle przyrządzone nigiri z rozdymki. Przepis na to danie pojawił się w dodatku Miejskie życie.
 12. Przegrzać sima w saunie. Wystarczy, że za długo pozwolimy mu się relaksować. Wymaga to jednak zainstalowania rozszerzenia Dzień w spa.
 13. Spalić sima na słońcu. Ale najpierw musimy zamienić go w wampira w dodatku Wampiry.
 14. Sprawić, że sim wpadnie w pułapkę w świątyni w dżungli. Świątynia w Selvadoradzie kryje wiele niebezpieczeństw, które mogą doprowadzić do śmierci. Jej zwiedzenie wymaga posiadania rozszerzenia Przygoda w dżungli.
 15. Sprawić, że sim zachoruje na króliczą grypę. Tą śmiertelną chorobą możemy się zarazić, jeśli zbyt długo nie sprzątamy klatki królika. Co ciekawe, po śmierci nasz podopieczny stanie się... chomikiem. Niezbędne w tym przypadku jest rozszerzenie Mój pierwszy zwierzak.
 16. Sprawić, że sim zamarznie. Taki los spotkał zresztą moją biedną Ciri, która poległa w starciu z Białym Zimnem, grając zimą w koszykówkę w letnim stroju. Wymaga to dodatku Cztery pory roku.
 17. Sprawić, że podopieczny oberwie piorunem. Za pierwszym razem skończy się to tylko złym nastrojem, ale drugi strzał albo da simowi supermoc... albo go zabije. To wszystko nie uda się bez dodatku Cztery pory roku.
 18. Przegrzać sima na słońcu. Musi być tylko bardzo ciepło, a sim musi być bardzo grubo ubrany. A my musimy mieć dodatek Cztery pory roku.
 19. Sprawić, że sima pożre rekin. Wystarczy mieć pecha podczas wodnych zabaw w dodatku Wyspiarskie życie.

ZNACIE WIĘCEJ SPOSOBÓW?

Jeśli znacie więcej metod pozbywania się simów, prosimy, nie piszcie o nich w komentarzach, pozwólcie żyć tym pogodnym, cyfrowym ludzikom.

Dlaczego Geralt to „Rzeźnik z Blaviken”?

Przydomek ten Geralt zyskał po wydarzeniach, do jakich doszło w mieście Blaviken, a które opisane zostały w opowiadaniu Mniejsze zło. Geralt stoczył tam pojedynek z Renfri i jej ludźmi, którzy planowali wykorzystać mieszkańców jako zakładników w celu wywabienia z ukrycia czarodzieja Stregobora, odpowiedzialnego za zniszczenie życia pewnej kobiecie. Geralt rozprawił się z grupą Renfri i tym samym zapobiegł zabijaniu bezbronnych, ale nieznający pełnego kontekstu sytuacji gapie uznali jego działania za niczym niesprowokowany atak. Wiedźmin został wyproszony z miasteczka i otrzymał niechlubny przydomek „Rzeźnik z Blaviken”.

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Grałem\łam w gry
48,7%
Czytałem\łam książki
43,5%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
7,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

The Sims 4

The Sims 4

League of Legends

League of Legends

Battlefield V

Battlefield V

Gothic

Gothic

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach
Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach

Gry komputerowe to frajda i rozrywka, ale nie w chwilach gdy trafimy na griefing – „przysługi” innych graczy, którzy logują się tylko po to, by uprzykrzać życie wszystkim dookoła.