Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lipca 2020, 14:23

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Rules of Survival

Skala popularności: 230 mln zarejestrowanych kont do października 2018 roku.

Jeśli spojrzymy na statystyki Steama, Rules of Survival na nikim wrażenia nie zrobi – w tę wariację na temat battle royale dziennie bawi się średnio kilkuset pecetowych graczy. Sytuacja zaczyna wyglądać inaczej, gdy weźmiemy pod uwagę także wyniki na telefonach – to tam produkcja NetEase Games rozwinęła skrzydła, przyciągając do siebie miliony osób.

A ściślej – około 230 mln. Tyloma pobraniami chwalił się wydawca w ciągu niecałego roku, jaki minął od debiutu w listopadzie 2017. Tytułowi zdecydowanie pomogła wczesna premiera (gra była jedną z pierwszych tego typu produkcji na telefonach) oraz podobieństwa do PUBG – na tyle wyraźne, że PUBG Corporation posądzało twórców Rules of Survival o plagiat. Powodem klęski wersji steamowej mogła być natomiast duża konkurencja, problemy z debiutem (gra wkrótce po premierze znikła na 2 tygodnie ze sklepu) oraz fakt, że w przeciwieństwie do edycji mobilnej wersja na PC była płatna.

  1. Więcej o grze Rules of Survival

PORÓWNAJMY

Zestawmy 230 mln zarejestrowanych kont z wynikiem superpopularnego Counter-Strike’a: Global Offensive. Strzelanka Valve, choć od dłuższego czasu także jest darmowa, ma według Steam Spy niecałe 135 mln graczy, czyli o 100 mln mniej.

TWOIM ZDANIEM

Grasz w Fortnite?

Nie gram i nie grałem
54,2%
Kiedyś grałem, ale mi się znudziło
27,4%
Tak, gram regularnie
11,1%
Czasem mi się zdarza
5,3%
Pierwszy raz słyszę o tej grze
2%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Fantasy Westward Journey

Fantasy Westward Journey

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii
Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.