Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lipca 2020, 14:23

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

League of Legends

Skala popularności:

  1. 100 mln graczy miesięcznie według wywiadu z 2016 roku;
  2. średnio osiem mln graczy zalogowanych w szczycie każdego dnia (stan z września 2019 roku).

Niezwykłe, jak wiele najsłynniejszych gier zaczynało swój żywot jako amatorskie mody do innych tytułów. Zanim Playerunknown’s Battlegrounds sprawiło, że moda na battle royale wybuchła z gigantyczną siłą, jego autor tworzył oparte na tym samym patencie mody do ARM-y 2. Counter-Strike początkowo bawił posiadaczy Half-Life’a. Wreszcie, nim dostaliśmy League of Legends, zasady gatunku MOBA narodziły się jako mod Aeon of Strife do StarCrafta, a następnie nabrały ostatecznych kształtów w modyfikacji DOTA do Warcrafta 3.

Wszystkie z wymienionych w pełni zrealizowały swój potencjał dopiero jako samodzielne, komercyjne tytuły. Nie inaczej było z League of Legends, które doszlifowało oraz spopularyzowało koncepcję stojącą za tego typu produkcjami. Dziś LoL to nie tylko szalenie popularna gra jako taka, ale także jedna z najważniejszych gier e-sportowych oraz ścisła czołówka najchętniej oglądanych tytułów na Twitchu – turniej 2018 Mid-Season Invitational śledziło w szczycie 127 mln widzów jednocześnie. Dodajmy, że większość z nich stanowili Chińczycy.

Najnowsze dane dotyczące aktywnej bazy graczy w League of Legends pochodzą z 2016 roku i mówią o 100 mln osób logujących się w ciągu jednego miesiąca. Logując się natomiast do gry w „godzinach szczytu”, możemy obecnie natrafić na 8 milionów innych graczy.

  1. Więcej o grze League of Legends
TWOIM ZDANIEM

Grasz w Fortnite?

Nie gram i nie grałem
54,2%
Kiedyś grałem, ale mi się znudziło
27,4%
Tak, gram regularnie
11,1%
Czasem mi się zdarza
5,3%
Pierwszy raz słyszę o tej grze
2%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Fantasy Westward Journey

Fantasy Westward Journey

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii
Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.