Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 22 lipca 2019, 11:20

autor: Vergil

Wszystko o Watch Dogs Legion - data premiery, cena i wymagania sprzętowe

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Watch Dogs Legion – trzeciej części popularnej serii gier akcji z otwartym światem, nad którą pieczę sprawuje firma Ubisoft. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje i materiały.

Mapa

W Watch Dogs: Legion otrzymujemy do dyspozycji spory fragment dystopijnej, cyberpunkowej wersji Londynu. Choć nie znamy dokładnych rozmiarów mapy, wiemy już, że będzie się ona rozpościerać pomiędzy Wellington Arch, Isle of Dogs, Camden Market i Windrush Square, obejmując osiem gmin. W wirtualnej metropolii nie zabraknie więc charakterystycznych miejsc, na czele z Big Benem i Tower Bridge.

W odróżnieniu od prawdziwej wersji brytyjskiej stolicy, na tutejszym niebie roi się jednak od dronów, tysiące kamer nieustannie obserwują obywateli, a na ulicach można zobaczyć futurystyczne pojazdy. Te ostatnie możemy wykorzystać do przemieszczania się po mieście, jednak równie dobrze możemy przemierzać je pieszo, co uatrakcyjnione jest przez mechanikę parkouru.

Gameplay

Motorem gry są zadania główne, którym towarzyszy mnóstwo pobocznych misji i aktywności. Poza tym ważną rolę odgrywają walki z przeciwnikami, do czego używamy własnych pięści lub broni białej, albo szerokiego wachlarza broni palnej i futurystycznych gadżetów (na czele ze smartfonem służącym do hakowania elektroniki bądź skanowania obywateli oraz nieprzyjaciół). Twórcy pozwalają nam rozprawiać się z wrogami zarówno w otwartej walce, jak i po cichu. Warto odnotować, że możemy jedynie ogłuszać przeciwników – autorzy przekonują, że grę można ukończyć, nie zabijając nikogo. Należy przy tym pamiętać, że kiedy nasze życie jest zagrożone, w wielu przypadkach możemy zwyczajnie się poddać. Nasz podopieczny trafia wówczas do więzienia; co prawda na jakiś czas wyłącza go to z gry, jednak inna postać (oczywiście kontrolowana przez nas) może go stamtąd wyciągnąć (na przykład włamując się do zakładu karnego i czyszcząc policyjną kartotekę).

Pod tym adresem znajdziecie jeszcze listę osiągnięć czekających na zdobycie w Watch Dogs: Legion.

Niby podobny, ale jednak nieco inny – postbrexitowy Londyn stał się cyberpunkową dystopią. - Wszystko o Watch Dogs Legion - data premiery, cena i wymagania sprzętowe - dokument - 2020-11-18
Niby podobny, ale jednak nieco inny – postbrexitowy Londyn stał się cyberpunkową dystopią.

Tryb multiplayer

W Watch Dogs: Legion można zagrać w pojedynkę lub w trybie multiplayer, wprowadzonym w grudniowej aktualizacji. Więcej konkretów na temat tego drugiego znajdziecie w sekcji DLC i rozwój gry.

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion