Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 22 lipca 2019, 11:20

autor: Vergil

Wszystko o Watch Dogs Legion - data premiery, cena i wymagania sprzętowe

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Watch Dogs Legion – trzeciej części popularnej serii gier akcji z otwartym światem, nad którą pieczę sprawuje firma Ubisoft. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje i materiały.

NPC, czyli główni bohaterowie

Tym, co wyróżnia grę Watch Dogs: Legion na tle wcześniejszych części serii, jest brak głównego bohatera. Zamiast tego twórcy pozwalają nam przejąć kontrolę nad dowolną postacią neutralną. By jednak tego dokonać, najpierw musimy nieco się natrudzić.

Poszczególnych obywateli zróżnicowano pod kątem płci, wyglądu i pochodzenia, a także rozkładu dnia czy relacji z innymi mieszkańcami Londynu. Profilując daną osobę przy pomocy smartfona, poznajemy jej tożsamość oraz informacje na temat jej unikalnych statystyk, umiejętności i posiadanych przez nią perków. Następnie możemy dodać ją do swojej listy kontaktów, co pozwala nam przede wszystkim sprawdzić, czy nasz cel przejawia sympatię do grupy DedSec; choć wiele postaci już na starcie chętnie wspiera nasz ruch oporu, innych (jak choćby żołnierzy wroga) trzeba do tego przekonać, realizując specjalne zadania.

Twórcy pozwalają nam przejąć kontrolę nad każdą postacią neutralną. - Wszystko o Watch Dogs Legion - data premiery, cena i wymagania sprzętowe - dokument - 2020-11-18
Twórcy pozwalają nam przejąć kontrolę nad każdą postacią neutralną.

Kiedy już uda nam się zapełnić wskaźnik poparcia dla naszej sprawy, możemy przydzielić rekrutowi jedną z trzech specjalizacji: wyspecjalizowanego w walce egzekutora, preferującego działanie w ukryciu infiltratora lub włamującego się do systemów komputerowych hakera. Warto przy tym pamiętać, że każda z profesji posiada unikalne umiejętności – egzekutor świetnie radzi sobie z wykorzystaniem min, haker robi użytek z wyglądającego niczym pająk robota (który służy nie tylko do badania wrogich terenów, lecz także do eliminacji oponentów), a infiltrator używa kamuflażu optycznego, czyniącego go niemal niewidzialnym dla nieprzyjaciół.

Pomiędzy poszczególnymi buntownikami można się przełączać w dowolnym momencie – na przykład po to, by do danego zadania wykorzystać postać dysponującą odpowiednimi zdolnościami bądź... znajdującą się w pobliżu. Owa możliwość przydaje się również wtedy, kiedy jeden z naszych podopiecznych polegnie w boju – w grze zaimplementowano mechanikę permadeath, więc po śmierci danego bohatera nie mamy możliwości, by go wskrzesić. Jest to o tyle dotkliwe, że w miarę postępów rośnie potencjał bojowy członków grupy DedSec – zdobywają oni kolejne poziomy doświadczenia, a co pięć takich awansów możemy odblokować im jeden z czterech dostępnych perków.

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion