Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

12. Days Gone

O czym to? Jako były członek gangu motocyklowego jeździmy po spustoszonej przez zombie Ameryce Północnej i staramy się przetrwać oraz pogodzić z przeszłością.

Days Gone to przypadek dość interesujący. Gra początkowo nie budziła szczególnie dużego entuzjazmu – wybrana przez twórców tematyka zombie wydawała się już mocno wyeksploatowana, pojawiły się też głosy, że i pod względem rozgrywki Sony stać na więcej. Przed premierą również oceny krytyków nie były zbyt wysokie i najczęściej oscylowały wokół szóstek i siódemek, z pojawiającymi się z rzadka wyższymi notami (między innymi u nas, gdzie Adam Zechenter ocenił ten tytuł na 8/10).

Gdy jednak doszło do premiery i gracze dostali Days Gone w swoje ręce, odzew okazał się o wiele bardziej optymistyczny, niż wskazywały na to zarówno oceny, jak i przedpremierowy entuzjazm. Również w redakcji nie brakuje zwolenników przygotowanej przez Bend Studio produkcji.

Podczas zabawy wcielamy się w Deacona St. Johna, byłego członka gangu motocyklowego, który musi odnaleźć się w skrajnie niebezpiecznym świecie, spustoszonym przez zmieniającego ludzi w bezmyślne monstra wirusa. Udręczony przez bolesną przeszłość, w tym utratę ukochanej, stara się przetrwać, podróżując na swoim motorze po zdewastowanej Ameryce Północnej.

Jeśli chodzi o mechanikę, produkcja ta jest dość tradycyjną grą akcji z otwartym światem i silnie zaznaczonym wątkiem fabularnym. Deacon większe odległości pokonuje na swoim wiernym mechanicznym rumaku, o którego musi regularnie dbać, m.in. pilnując poziomu paliwa. Pomiędzy podróżami eksplorujemy niebezpieczne okolice i walczymy – zarówno z innymi ludźmi, jak i z hordami zombie, które mogą liczyć nawet kilkaset „osobników”. Days Gone nie można nazwać „rewolucją” ani „nową jakością”, ale ta gra bardzo dobrze wie, czym chce być – i to wychodzi jej doskonale.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  2. Więcej o grze Days Gone
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50,1%
Uncharted
49,9%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.