Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

13. Yakuza 6: The Song of Life

O czym to? Kiryu Kazuma w przerwach między kolejnymi sesjami karaoke i łowienia ryb przetacza się przez armie japońskich przestępców.

Seria Yakuza dopiero od kilku lat może cieszyć się jako taką rozpoznawalnością na Zachodzie, na którą zasługiwała już od dawna. Dzięki temu, że Europejczycy i Amerykanie w końcu zaczęli wykazywać większe zainteresowanie przygodami Smoka Dojimy, Sega zdecydowała się nawet przenieść część odsłon cyklu na pecety. „Część” nie znaczy jednak „wszystkie” – posiadacze PlayStation 4 wciąż jako jedyni mogą na przykład zapoznać się z finałowym rozdziałem przygód Kazumy, zatytułowanym The Song of Life.

Yakuza 6 mocno przypomina swoje poprzedniczki i równie mocno różni się od jakichkolwiek innych gier. Jest to przygodowa gra akcji osadzona w niewielkim otwartym świecie, na który składają się ikoniczna dla serii fikcyjna dzielnica Tokio zwana Kamurocho oraz niewielka rybacka miejscowość Onomichi. Zabawa polega głównie na staczaniu ulicznych bójek z wykorzystaniem rozbudowanego (acz nie tak bardzo jak w Yakuzie 0 i Yakuzie Kiwami) systemu walki rodem z chodzonych bijatyk.

W przerwach między pojedynkami oddajemy się natomiast dziesiątkom opcjonalnych minigier – od karaoke, przez managera klubu baseballowego, po łowienie ryb (nurkując i strzelając do nich z bliska harpunami). Można tu nawet zagrać w pełną wersję Virtua Fightera 5 w jednym z salonów gier.

Największą siłę The Song of Life stanowi przede wszystkim świetne odwzorowanie współczesnej Japonii – klimat Kraju Wschodzącego Słońca wylewa się z ekranu i jeśli nie stać Was na bilet na drugi koniec świata, to jest to prawdopodobnie najlepszy możliwy substytut sprawdzenia, jak wygląda współcześnie ten kraj. Zachwyca również fabuła, wymagająca wprawdzie tolerancji na pewne nieco przesadzone pomysły scenarzystów (albo po prostu na japońszczyznę), ale w gruncie rzeczy będąca soczystym kryminałem pełnym tajemnic, akcji i poświęcania się w imię honoru, przyjaźni i rodziny.

  1. Recenzja gry Yakuza 6: The Song of Life – obnażamy mroczne kulisy brutalnego świata japońskiej mafii
  2. Więcej o grze Yakuza 6: The Song of Life
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50%
Uncharted
50%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.