Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

14. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

O czym to? Nathan Drake rozbija się po całym świecie w poszukiwaniu kłopotów, artefaktów i niemilców na tyle nierozważnych, by wejść mu pod lufę.

Trzy stworzone przez Naughty Dog na PlayStation 3 części przygód Nathana Drake’a były jednymi z najlepszych produkcji wydanych na siódmą generację konsol. Druga i trzecia odsłona cyklu zresztą do dziś bardzo dobrze się trzymają i potrafią zapewnić sporo dobrej rozrywki, a i Uncharted: Drake’s Fortune, choć zestarzało się zauważalnie gorzej, wciąż nieźle sobie radzi.

Przekonać możemy się o tym dość łatwo, gdyż na Kolekcję Nathana Drake’a składają się zremasterowane wersje trzech pierwszych odsłon Uncharted – wspomniana wyżej Fortuna Drake’a, jej kontynuacja Pośród złodziei oraz zamykające zestaw Oszustwo Drake’a. Wprawdzie odświeżenia te zostały pozbawione modułów multiplayer obecnych w pierwowzorach, ale w zamian mogą pochwalić się lepszą oprawą wizualną i drobnymi poprawkami w mechanice rozgrywki, a w przypadku pierwszej części cyklu także dostępnym po raz pierwszy polskim dubbingiem.

Rozgrywka we wszystkich trzech tytułach z grubsza sprowadza się do eksploracji rozmieszczonych w najróżniejszych strefach geograficznych i najczęściej niezamieszkanych lokacji, w których wspinamy się po półkach skalnych i krawędziach, rozwiązujemy zagadki środowiskowe i walczymy z hordami wrogów mających najczęściej chrapkę na te same artefakty. Czyli – wypisz, wymaluj to, co mamy w nowych odsłonach Tomb Raidera, które zresztą były silnie inspirowane serią Uncharted (która sama sporo pomysłów zaczerpnęła z wcześniejszych przygód Lary Croft – koło się zamknęło).

Nie mniej istotna jest tu jednak fabuła. Nathanowi Drake’owi towarzyszy plejada świetnie nakreślonych postaci, które momentalnie zyskują sympatię graczy. Słuchanie przekomarzań bohaterów to sama przyjemność, podobnie jak śledzenie kolejnych niespecjalnie odkrywczych, ale doskonale wyreżyserowanych scen przerywnikowych, dzięki którym cykl Uncharted jest prawdziwym Indianą Jonesem naszych czasów.

  1. Recenzja gry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
  2. Więcej o grze Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50,1%
Uncharted
49,9%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.