Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

5. Bloodborne

O czym to? O przegrywaniu i umieraniu po to, by kolejnym razem dotrzeć kawałek dalej i znów umrzeć.

FromSoftware cyklem Dark Souls szturmem zdobyło serca graczy oczekujących od gier większego wyzwania. Specyficzny styl narracji, prezentujący większość historii za pomocą opisów znajdowanych w świecie gry przedmiotów, bardzo wysoki poziom trudności, charakterystyczny styl konstruowania poziomów czy mechanika ognisk, do których wracamy po każdym zgonie, zmuszeni dotrzeć do swoich zwłok, by nie utracić postępów – gracze pokochali te elementy.

I wszystko to znajdziemy także w Bloodbornie, który będąc projektem różnym od Soulsów, jednocześnie nie odcina się od ich najbardziej charakterystycznych elementów. I tak, choć zwiedzamy tutaj inny świat, czerpiący inspiracje z epoki wiktoriańskiej, pod względem brutalności i ponurości niespecjalnie odbiega on od tego, co widzieliśmy wśród czcicieli zła.

Walka stała się o wiele bardziej dynamiczna i zamiast tarczy promuje uniki bądź odskoki, ale wciąż zachowuje bardzo wysoki poziom trudności, wymaga też doskonałego poznania sposobów działania bossów, by móc odnaleźć i wykorzystać ich słabe strony. Również śmierć funkcjonuje tu podobnie jak w Dark Souls, jednak zamiast ognisk mamy latarnie.

Bloodborne nie ucieka od swoich korzeni – ale jednocześnie nie trzyma się ich kurczowo, eksperymentując choćby ze wspomnianym bardziej dynamicznym systemem walki czy nowym lore’em. Wnosi do gatunku sporo świeżości, nie zatracając przy tym wszystkiego, co w nim najlepsze. Dla miłośników twórczości FromSoftware jest to pozycja obowiązkowa. Dla innych graczy też, o ile mogą pochwalić się odpowiednią dozą cierpliwości. Bo umiera się tu bardzo często.

  1. Recenzja gry Bloodborne – FromSoftware dobre gry ma we krwi
  2. Więcej o grze Bloodborne
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50,1%
Uncharted
49,9%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.