Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

6. Spider-Man

O czym to? Przyjazny Spider-Man z sąsiedztwa śmiga po Nowym Jorku, zwalcza przestępczość i ratuje niewinnych.

Gry na podstawie komiksów rzadko kiedy zachwycają – w ostatnich latach tylko seria bijatyk Injustice oraz cykl gier o Batmanie autorstwa Rocksteady wyróżniały się mocno na plus. Szczęścia do tego typu adaptacji nie miał też Spider-Man – ostatnią grę, która w jakimś stopniu wryła się w świadomość graczy, otrzymał jeszcze za czasów PlayStation 2. Spider-Man odpowiedzialnego za serię Ratchet & Clank oraz Resistance studia Insomniac Games na szczęście zmienił ten stan rzeczy, dając fanom Marvela dokładnie taką produkcję, o jakiej marzyli od lat.

W przygodach ścianołaza na PS4 najbardziej zachwyca to, jak odwzorowano jego ruchy. Człowiek Pająk porusza się z niesamowitą gracją, wykonując prawdziwy balet wśród przeciwników i z łatwością śmigając między największymi wieżowcami Nowego Jorku.

Owo śmiganie po sieci to zresztą najlepsza mechanika dostępna w grze – zrealizowane z szacunkiem do praw fizyki (na tyle, na ile możemy o nich mówić w przypadku postaci potrafiącej takie cuda), a jednocześnie bardzo proste w obsłudze, dające olbrzymią swobodę i po prostu bawiące. Nawet jeśli w grach z otwartym światem zazwyczaj unikacie szukania znajdziek, istnieje spora szansa, że tutaj będziecie za nimi ganiać tylko po to, by mieć dodatkowy pretekst do pofruwania między wieżowcami.

Starcia z przeciwnikami wypadają już bardziej standardowo, choć dzięki wspomnianym wcześniej świetnym animacjom ruchu protagonisty również mają swój urok. Nie zawsze zresztą musimy decydować się na bezpośrednie pojedynki – wielokrotnie dostajemy szansę eliminacji wrogów po cichu z użyciem różnych, bardzo satysfakcjonujących pajęczych sztuczek. Najwięksi fani Spider-Mana z pewnością docenią fabułę, która zamiast po raz setny opowiadać tę samą historię, znaną dziś już chyba wszystkim, opiera się na znacznie świeższych komiksowych wątkach i na pierwszy plan wysuwa takie postacie jak Mr. Negative czy Miles Morales.

  1. Recenzja gry Spider-Man – z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  2. Więcej o grze Spider-Man
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50%
Uncharted
50%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.