Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Cyberpunk 2077 Publicystyka

Publicystyka 12 czerwca 2019, 16:40

autor: Adam Zechenter & Marcin Strzyżewski

Takich trzech jak tych dwóch to nie ma ani jednego. W redakcji zwani czasem Ramciem i Topciem.

Memy z Cyberpunka 2077 – jak Keanu Reeves i CDPR podbili internet

Keanu Reeves to jeden z najbardziej lubianych aktorów z Hollywood, a Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wideo. Co mogło powstać z ich połączonych mocy? Memy, dużo memów. Postaraliśmy się znaleźć te najlepsze.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Dukaj pisał ostatnio, że nadchodzą czasy społeczeństwa postpiśmiennego, które wiedzę na temat świata przestanie czerpać z tekstów, ograniczając się tylko do obrazków czy filmików. Ma rację, pamiętacie, jak ostatnio na SMS-a „Co robisz?” odpowiedzieliście zdjęciem? No właśnie. Dyskusje na temat tego, czy to źle, czy dobrze, będą trwać jeszcze długo. Nikt jednak nie zaprzeczy, że memy czy GIF-y stały się elementem naszej codzienności. Oglądamy je, śmiejemy się z nich i podajemy dalej. A skoro ostatnio w redakcji non stop krążą śmieszne obrazki z Cyberpunkiem (przesyłane na Messengerze czy firmowym Slacku), to dlaczego nie mielibyśmy podzielić się z Wami naszymi najlepszymi znaleziskami?

MEMY ZAMIAST TEKSTÓW?

Nie chcemy i nie zamierzamy wpisywać się w obraz postpiśmiennej cywilizacji, który niepokoi tyle osób. To zestawienie to tylko dodatkowa rzecz, która nie zajęła miejsca żadnego tekstu.

Johnny Silver-mem

Wybór Keanu Reevesa to kapitalne posunięcie ze strony CDPR. To nie tylko popularny aktor, który ostatnio jest zresztą na fali. To też nie tylko aktor znany z kultowego filmu science fiction (Matrix). To przede wszystkim człowiek mem.

Cyberpunk > Fortnite

Możecie się śmiać, ale czy wiecie, że Keanu Reeves, gdy na ulicy rozpoznają go młodsi fani, wcale nie słyszy „O, cześć Neo” czy „Hej, John Wick”. Dla nich jest po prostu kolesiem z Fortnite’a (od jakiegoś czasu w grze jest skórka z Keanu Reevesem).

Czyjego robopsa kopnąłeś?

Keanu Reeves nie pozwoli cierpieć żadnemu psu. Twórcy robotów z Boston Dynamics nie powinni spotykać się z nim twarzą w twarz.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mema rzuć wiedźminowi – czyli Wiedźmin i memy
Mema rzuć wiedźminowi – czyli Wiedźmin i memy

Memy o Wiedźminie zalewają internet regularnie, jak deszcze Warszawę. Były te inspirowane grą, potem te tworzone na bazie serialu, a teraz wszystko to już po prostu weszło w skład wielkiej, internetowej pulpy.

Memy 2019 roku – przegląd. Co nas śmieszyło w internecie?
Memy 2019 roku – przegląd. Co nas śmieszyło w internecie?

Jak to, tekst o memach na poważnej stronie o grach? A czemu nie, Wy je lubicie, my je lubimy – memy są fajne.

Ile kosztuje kebab w Night City – twórcy Cyberpunka 2077 odpowiadają na Wasze pytania
Ile kosztuje kebab w Night City – twórcy Cyberpunka 2077 odpowiadają na Wasze pytania

System rozwoju postaci, dzielnice, gangi, aktywności poboczne, fabuła - jest tyle rzeczy, o które można zapytać twórców Cyberpunka 2077. Porozmawialiśmy z Mateuszem Tomaszkiewiczem z CD Projekt RED i poznaliśmy wiele nowych szczegółów nadchodzącego hitu.