Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Elex 2

Na co czekamy? Na oficjalną zapowiedź gry.

Drugi Elex był w planach niemieckiego studia Piranha Bytes jeszcze na długo przed tym, jak pierwsza część zadebiutowała na rynku, osiągając niezłe wyniki sprzedaży, mimo dość przeciętnych ocen. Twórcy Gothica dostali od Unii Europejskiej fundusze na kontynuację, a otwarte zakończenie „jedynki” aż prosi się o ciąg dalszy. Co prawda niedawne przejęcie zespołu przez firmę THQ Nordic może nieco zmienić plany deweloperów, ale nie sądzimy, by austriacki wydawca chciał rezygnować z marki, która zdążyła już odnieść pewien sukces. Niewykluczone więc, że oficjalną zapowiedź – być może zwiastun z przybliżoną datą premiery – Elexa 2 zobaczymy już podczas E3.

Pierwsza część Elexa nie zdołała w pełni zrealizować drzemiącego w tym projekcie potencjału. Z dodatkowym wsparciem wydawcy „dwójka” miałaby na to większe szanse. - 2019-06-07
Pierwsza część Elexa nie zdołała w pełni zrealizować drzemiącego w tym projekcie potencjału. Z dodatkowym wsparciem wydawcy „dwójka” miałaby na to większe szanse.

Czego życzylibyśmy sobie od niemieckiego zespołu przy okazji kontynuacji? Najbardziej chyba tego, by jego kolejny projekt nie był tak okrutnie toporny jak dotychczasowe dzieła. Być może przejście pod skrzydła THQ Nordic coś w tej materii zmieni, bo od czasów Gothica upłynęło już trochę wody w Wiśle, a na niechlujstwo i niedopracowanie gier studia Piranha Bytes trudno znaleźć usprawiedliwienie. A szkoda, bo to przecież naprawdę fantastyczne wirtualne światy, dostatecznie nieprzyjazne same w sobie, by odpuścić graczom potrzebę męczenia się z niedoróbkami technicznymi...

  1. Więcej o grze Elex 2

Company of Heroes 3

Na co czekamy? Na jakiekolwiek potwierdzenie, że ten tytuł faktycznie powstaje.

Po prawdzie to nie mamy zbyt wielkich nadziei na zapowiedź Company of Heroes 3 podczas tegorocznego E3 z jednego powodu – a jest nim Age of Empires 4. Relic Entertainment zbyt mocno skupia się na razie na tej drugiej pozycji, by od razu brać się za kolejną. Może jednak wystarczy jakiś krótki teaser lub jakieś logo, świadczące o rychłym powrocie drugowojennego cyklu? W końcu doskonale wiadomo, że dalszy rozwój Company of Heroes na pewno jest w planach tego studia. Inaczej deweloperzy nie rozsyłaliby fanom marki ankiet, w których pytali o opinie na temat konkretnych aspektów rozgrywki. Rozpoznanie przeprowadzane było jesienią 2017 roku i od tamtego czasu proces produkcji mógł ruszyć naprzód.

Od pojawienia się drugiego Company of Heroes mija właśnie szósty rok. Najwyższy czas ogłosić rozpoczęcie prac nad kontynuacją. - 2019-06-07
Od pojawienia się drugiego Company of Heroes mija właśnie szósty rok. Najwyższy czas ogłosić rozpoczęcie prac nad kontynuacją.

Wspomniane ankiety dają też wizję tego, jakie rozwiązania rozpatrywali weterani z Relic Entertainment. Wśród tych bardziej niecodziennych była m.in. zmiana realiów na czasy współczesne lub konflikt fikcyjny, idea mieszanych wojsk czy misje sandboksowe. Ostatecznie jednak Company of Heroes 3 nie zrewolucjonizuje znanej formuły, bo druga seria pytań ograniczyła możliwą lokalizację miejsca akcji do basenu Morza Śródziemnego. Cóż, nawet jeśli deweloperzy zmniejszą liczbę nowości do minimum, na dobrze zrobioną strategię czasu rzeczywistego tak czy inaczej skuszą się tłumy.

Jakub Mirowski

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.