Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Age of Empires IV

Na co czekamy? Oficjalna zapowiedź już była, więc teraz czas na gameplay i datę premiery.

O tym, że Age of Empires IV powstaje, dowiedzieliśmy się prawie dwa lata temu, od tamtego czasu jednak twórcy nabrali wody w usta i nie pisnęli nawet słowem, czego mamy spodziewać się po czwartej odsłonie tej kultowej strategii. Większości miłośników gatunku wystarczył do szczęścia sam fakt, że prace nad nią trwają, a za całość odpowiada studio Relic Entertainment, które na RTS-ach zna się jak mało kto. Chętnie dowiedzielibyśmy się jednak, kiedy będziemy mogli w „czwórkę” zagrać – a targi E3 to idealna okazja do takiej zapowiedzi.

Jeśli deweloperzy rzeczywiście wystąpią w Los Angeles ze swoją najnowszą produkcją, możemy liczyć na dwie rzeczy: fragment rozgrywki z komentarzem objaśniającym dokładnie, co nowego wprowadzono do sprawdzonej formuły Age of Empires IV (a bez uwspółcześnień się nie obędzie – w końcu poprzednie odsłony cyklu to pozycje z przełomu XX i XXI wieku), oraz chociaż przybliżoną datę premiery. Według pogłosek tytuł ten zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, ale kto wie – może deweloperzy sprawią nam miłą niespodziankę? Chociaż z drugiej strony miłośnicy serii czekają na jej kolejną część już 14 lat, więc kilka dodatkowych miesięcy pewnie nie zrobiłoby gigantycznej różnicy...

  1. Więcej o grze Age of Empires IV

Nowy Splinter Cell

Na co czekamy? Wystarczy nam oficjalne potwierdzenie, że seria faktycznie powróci.

Pogłoski na temat nowego Splinter Cella pojawiały się w sieci od przeszło trzech lat, przed tegorocznym E3 nagromadziło się ich jednak tyle, że prawdziwą niespodzianką byłoby, gdybyśmy nie zobaczyli tego tytułu podczas konferencji Ubisoftu. Począwszy od wstawienia go do oferty w paru sklepach, przez zapewnienia wielu deweloperów o przywiązaniu do tej marki, na „żartobliwym” potwierdzeniu produkcji przez dyrektora kreatywnego studia na Twitterze – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Sam Fisher wkrótce znów pojawi się na ekranach naszych monitorów i telewizorów. Obstawiamy ze sporą pewnością, że to właśnie Splinter Cell jest jednym z niezapowiedzianych wysokobudżetowych tytułów francuskiego giganta, które mają zadebiutować w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Ostatnie odsłony cyklu nie zachwycały, ale deweloperzy mieli całe sześć lat na przeanalizowanie swoich potknięć i wymyślenie, jak przywrócić serii dawny blask. - 2019-06-07
Ostatnie odsłony cyklu nie zachwycały, ale deweloperzy mieli całe sześć lat na przeanalizowanie swoich potknięć i wymyślenie, jak przywrócić serii dawny blask.

Jeśli rzeczywiście tytuł znajduje się w planach Ubisoftu, to nie mamy wygórowanych oczekiwań – dajcie nam po prostu dobrą skradankę osadzoną w ramach sensownie napisanej fikcji politycznej, bez rewolucjonizowania formuły i nie daj Boże mocniejszego nacisku na akcję. Przy okazji Conviction mogliśmy zobaczyć, jak fani cyklu reagują na próby gwałtownego odejścia od tego, co znane, i mamy nadzieję, że Francuzi nie popełnią drugi raz tego samego błędu.

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.