Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Dragon Age IV

Na co czekamy? Na zapowiedź i gameplay, który udowodni, że BioWare tworzy kolejnego, klasycznego erpega dla pojedynczego gracza.

Kanadyjskie studio BioWare od dobrych paru lat nie jest już gwarancją wybitności – jego kultowy status podważyły wpadki pokroju Mass Effecta: Andromedy i Anthem. Wszelki sceptycyzm w stosunku do Dragon Age’a IV jest więc jak najbardziej uzasadniony, a wątpliwości wzrastają, gdy posłuchamy pogłosek na temat dużego nacisku położonego przy okazji tej produkcji na rozgrywkę wieloosobową. Ale mimo wszystko to wciąż BioWare – firma, która ma w swoim portfolio chociażby Baldur’s Gate czy oryginalną trylogię Mass Effect. Nawet jeśli ostatnimi czasy przędzie coraz cieniej, nadal jest w świecie interaktywnej rozrywki graczem największego kalibru.

Niedawne dokonania BioWare nie napawają optymizmem, ale ze względu na historię tego studia możemy dać mu niewielki kredyt zaufania. - 2019-06-07
Niedawne dokonania BioWare nie napawają optymizmem, ale ze względu na historię tego studia możemy dać mu niewielki kredyt zaufania.

I z tego powodu mamy nadzieję, że na E3 dowiemy się czegokolwiek o najnowszym projekcie Kanadyjczyków. Na dłuższą prezentację nie ma jednak co liczyć, bo Electronic Arts podało pełną rozpiskę atrakcji ze swojej konferencji, na której zabrakło miejsca dla Dragon Age’a IV. Ale wystarczyłby pierwszy zwiastun nieskładający się wyłącznie z logo lub chociaż parę szczegółów na temat rozgrywki – coś, co pokazałoby, że studio chce wrócić do swojej najwyższej formy i że cały czas robi postępy. Tym bardziej że obecnie w dużej mierze porzuciło ono Anthem i zabrało się z pełną mocą za kolejny projekt.

  1. Więcej o grze Dragon Age IV

Watch Dogs Legion

Na co czekamy? Na gameplay, z którego wywnioskujemy, czy nowa gra będzie miała mroczny klimat „jedynki”, czy luzacki „dwójki”.

Seria Watch Dogs miała być odpowiedzią Ubisoftu na sukces Grand Theft Auto, na razie jednak żadna z dwóch części nie zachwyciła tak bardzo jak ostatnie GTA. Ale może do trzech razy sztuka? Po lawinie plotek na temat gry oficjalne konto Twitterowe serii potwierdziło, że gra zostanie zapowiedziana na E3. Co więcej, poznaliśmy dokładny tytuł – Watch Dogs Legion. Według przecieków gra ma nas zabrać do Londynu po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W jakim kierunku pójdzie Watch Dogs 3 – poważnej i mrocznej „jedynki” czy jej luzackiej do przesady kontynuacji? - 2019-06-07
W jakim kierunku pójdzie Watch Dogs 3 – poważnej i mrocznej „jedynki” czy jej luzackiej do przesady kontynuacji?

Dokładnie te same pogłoski pojawiły się przed ubiegłorocznym E3. Na targach w 2018 roku mieliśmy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi, informacji o przeniesieniu akcji do Londynu i szczegółów na temat rozgrywki, tymczasem przedstawiciele Ubisoftu nie wspomnieli wtedy o Watch Dogs ani słowem. Tym razem będzie inaczej – skoro Ubisoft oficjalnie powiedział, że gra będzie na targach, czekamy więc na konkrety.

Wspomniany już raport finansowy Ubisoftu ujawnił, że do końca marca 2020 roku francuski gigant wyda trzy niezapowiedziane jeszcze gry z segmentu AAA. O tym, że pierwsza z nich to Watch Dogs 3, świadczą ostatnie przecieki. Drugim tytułem może być Splinter Cell, pozostaje jednak pytanie, czym będzie trzecia produkcja? Raczej nie spodziewamy się kontynuacji Rainbow Six: Siege czy For Honor, które cały czas cieszą się regularnym wsparciem popremierowym i trzymają całkiem nieźle. Assassin’s Creed miało zrobić sobie rok przerwy, na nowego Far Crya nieco za wcześnie... A może Ubisoft postawi na kompletnie nową markę? Są przecieki, mówiące o grze sportowej o jeździe na… rolkach. Brzmi to dziwacznie, ale po Steep nie będziemy zdziwieni.

  1. Więcej o grze Watch Dogs 3

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.