Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Star Wars Jedi: Fallen Order

Na co czekamy? Na pierwszy gameplay i szczegóły fabuły.

Odkąd w 2013 roku Electronic Arts otrzymało od Disneya licencję na produkcję gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, „Elektronicy” więcej projektów anulowali, niż wydali. Te, które trafiły na rynek, a więc dwie części Battlefronta, spotkały się z chłodnym przyjęciem, a wśród krytykowanych przez graczy aspektów zabawy było m.in. skupienie się niemal wyłącznie na rozgrywce wieloosobowej i generowanych przez nią zyskach. Jedi: Fallen Order ma być grą przeznaczoną wyłącznie dla jednego gracza, a biorą się za nią deweloperzy odpowiedzialni za cykl Titanfallmoże więc to ten moment, w którym „Elektronicy” przejdą na jasną stronę Mocy i przerwą długą passę rozczarowujących tytułów z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Respawn Entertainment jest ostatnio w dobrej formie. Oby przełożyło się to na jakość Upadłego Zakonu. - 2019-06-07
Respawn Entertainment jest ostatnio w dobrej formie. Oby przełożyło się to na jakość Upadłego Zakonu.

Electronic Arts zdążyło już zapowiedzieć, że półgodzinny pokaz produkcji Respawn Entertainment rozpocznie imprezę EA Play. Deweloperzy powinni w trakcie niego ujawnić sporo szczegółów na temat formuły rozgrywki oraz fabuły, przede wszystkim jednak chcielibyśmy, by odpowiednią uwagę poświęcono przedstawieniu systemu walki z użyciem miecza świetlnego i korzystaniu z Mocy. Po kontrowersjach, jakie wzbudziło Star Wars: Battlefront II, „Elektronicy” muszą przekonać graczy, że licencji na gwiezdnowojenne gry nie znaleźli w paczce chipsów.

  1. Więcej o grze Star Wars Jedi: Fallen Order

The Settlers

Na co czekamy? Na porządny kawał gameplaya, który pokaże, czy warto czekać.

Od czasu oficjalnej zapowiedzi podczas ubiegłorocznego gamescomu studio Blue Byte nie było szczególnie wylewne, jeśli chodzi o ujawnianie nowych informacji na temat strategii The Settlers – a przecież do planowanego na jesień debiutu nie zostało wcale tak dużo czasu. Obstawiamy więc, że niemiecki zespół pochwali się efektami swojej pracy podczas E3, prezentując kolejny, dłuższy fragment rozgrywki, opowiadając co nieco o konkretnych mechanizmach zabawy oraz przede wszystkim precyzując datę premiery. Tytuł ten nie będzie może gwoździem programu konferencji Ubisoftu (który jest wydawcą gry), ale Francuzi raczej poświęcą mu przynajmniej chwilę pomiędzy zwiastunami wysokobudżetowych hitów.

Mamy też szczerą nadzieję, że to, co Blue Byte przywiezie do Los Angeles, w żaden sposób nie osłabi entuzjazmu, jaki wzbudzają pierwsze zapowiedzi tej produkcji. The Settlers ma być nowym startem dla tej przykurzonej serii, której ostatnia część zadebiutowała w 2010 roku, i jako taki postawi na dość klasyczne rozwiązania: skupienie się na kwestiach ekonomii i rozbudowy, drugoplanowy aspekt militarny oraz prześliczną, pastelową grafikę. Nowości oczywiście nie zabraknie, ale twórcy nie ukrywają, że ich projekt ma być przede wszystkim wierny duchowi „Osadników”.

  1. Więcej o grze The Settlers

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.