Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Xbox Anaconda – konsola dziewiątej generacji

Na co czekamy? Na tym etapie liczymy co najwyżej na oficjalne ogłoszenie istnienia nowego sprzętu i trochę ogólników o mocy i kierunku rozwoju.

Rezygnując z tradycyjnej konferencji podczas E3, Sony oddało targi walkowerem Microsoftowi. Pytanie tylko, co zrobi z tym fantem gigant z Redmond? Cóż, niewykluczone, że postanowi jako pierwszy zadać cios w rozpoczynającej się powoli walce o klientów w kolejnej, dziewiątej generacji konsol – i oficjalnie zapowie nowego Xboksa. To, że takowy jest w planach, absolutnie nie ulega wątpliwości. Ba, według niektórych źródeł Microsoft planuje dwie wersje tej platformy, które różnić mają się specyfikacją oraz ceną. A że większość analityków prognozuje, iż dziewiąta generacja rozpocznie się już w przyszłym roku, nadchodzące targi wydają się wyśmienitą okazją, by pochwalić się światu przygotowywanym sprzętem.

Oczywiście przypadki Xboksa 360 i Xboksa One sugerują, że oficjalna prezentacja nastąpi dopiero na kilka miesięcy przed premierą (więc bardziej prawdopodobne wydawałoby się zostawienie jej na przyszłoroczne E3), ale być może rozochocony nieobecnością swojego największego rywala Microsoft wykorzysta targi, by skupić na sobie całą uwagę. Phil Spencer, szef marki Xbox, zdążył już zapowiedzieć, że podczas konferencji giganta z Redmond zobaczymy 14 projektów autorstwa wewnętrznych studiów – a parę z nich z pewnością stworzyłoby przyzwoity zestaw startowy dla nowej konsoli.

Baldur’s Gate 3

Na co czekamy? Na oficjalne ogłoszenie istnienia tego tytułu.

DOCZEKALIŚMY SIĘ

Parę godzin po publikacji tego tekstu studio Larian potwierdziło oficjalnie, że pracuje nad Baldur’s Gate III. Jeszcze nie znamy daty premiery, ale gra ma być dostępna na Steamie, GOG-u, a także na platformie Google Stadia. Producent ogłosił także, że nad projektem pracuje więcej osób, niż nad Original Sin II.

Fani klasycznych RPG pewnie stracili już nadzieję na pełnoprawną kontynuację cyklu Baldur’s Gate – wszak druga i ostatnia jak dotąd część, Cienie Amn, trafiła na półki sklepowe prawie dwie dekady temu. Ale niedawno szanse na trzecią odsłonę tej serii nagle wzrosły. Najpierw był Brian Fargo, który stwierdził, że wie, kto pracuje nad trzecią częścią Wrót Baldura. Później, na oficjalnej stronie Larian Studios, zespołu znanego m.in. za sprawą fenomenalnego Divinity: Original Sin II, pojawiła się rzymska trójka, którą fani natychmiast połączyli z pogłoskami na temat przejęcia przez Belgów praw do marki Baldur’s Gate. Odniesienia do ewentualnej kontynuacji można było też znaleźć w nazwach plików na stronie internetowej Larian Studios.

Po Divinity: Original Sin II bez pytania weźmiemy wszystko, co zaserwuje Larian Studios. Szczególnie jeśli będzie to połączone z taką marką jak Baldur’s Gate. - 2019-06-07
Po Divinity: Original Sin II bez pytania weźmiemy wszystko, co zaserwuje Larian Studios. Szczególnie jeśli będzie to połączone z taką marką jak Baldur’s Gate.

Cieszymy się, że to właśnie Belgowie pokazali nową część legendarnej serii. Trudno bowiem znaleźć bardziej odpowiednią ekipę do pracy nad tym tytułem. Wyśmienitym Divinity: Original Sin i jego kontynuacją Larian Studios udowodniło, że na tym gatunku zna się jak mało kto. Oby tylko nie okazało się, że na premierę będziemy musieli czekać kolejne długie lata.

  1. Więcej o grze Baldur’s Gate III

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.