Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Dying Light 2

Na co czekamy? Przede wszystkim na datę premiery.

Skoro już wspomnieliśmy o oczekiwanych z zapartym tchem rodzimych grach, pamiętajmy, że nie próżnuje także Techland. Wrocławskie studio zostało nieco przyćmione przez rodaków z CD Projektu RED i ich Cyberpunka 2077, co nie zmienia faktu, że Dying Light 2 dla wielu graczy okaże się zapewne pozycją obowiązkową. Tym bardziej że z dotychczasowych informacji wyłania się obraz kontynuacji wyjątkowo ambitnej, która poza klasycznym „więcej, lepiej, ładniej” chce zaserwować kompletnie nowe mechaniki, mogące diametralnie zmienić rozgrywkę. Mowa przede wszystkim o dynamicznie przeobrażającym się mieście, na którego wygląd (i nie tylko) wpływać mają głównie podejmowane przez gracza decyzje.

Przy Dying Light 2 deweloperzy wydają się zawieszać sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż przy poprzedniej części. - 2019-06-07
Przy Dying Light 2 deweloperzy wydają się zawieszać sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż przy poprzedniej części.

Ale właśnie – pierwsze prezentacje skupiały się na tym aspekcie gry, kompletnie pomijając kwestię walki o przetrwanie w opanowanym przez zombie świecie. Mamy więc nadzieję, że tym razem Techland pokaże fragment rozgrywki z mocniej zaakcentowanymi elementami akcji oraz nowymi animacjami parkouru. A przy okazji wcale nie obrazilibyśmy się, gdyby na E3 ujawniono choćby przybliżoną datę premiery gry – aczkolwiek jeszcze niedawno okazało się, że nie są jej pewni nawet sami deweloperzy.

  1. Więcej o grze Dying Light 2

Pozostając przy temacie gier z Polski: wcale nie obrazilibyśmy się, gdyby dwaj najwięksi producenci z naszego kraju przywieźli na E3 coś związanego z innymi markami niż Cyberpunk i Dying Light. Ucieszyłaby nas przykładowo zapowiedź remastera oryginalnego Wiedźmina z 2007 roku, który przez kilkanaście lat zdążył się mocno zestarzeć. To jednak pozostaje raczej w sferze pobożnych życzeń. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że Techland zapowie kolejną odsłonę Call of Juarez, serii, która w ubiegłym roku powróciła w ręce wrocławskiej ekipy. Co prawda poprzeczka dla growych westernów zawieszona przez Red Dead Redemption 2 może trochę odstraszać, ale kto wie?

Wysyp gier Microsoftu

Na co czekamy? Wiemy, że Microsoft będzie zapowiadał, ale chcemy poznać konkretne tytuły.

Nawet jeśli Microsoft nie zapowie nowego Xboksa podczas swojej konferencji, i tak warto na nią czekać. I to nie tylko ze względu na prezentacje gier studiów zewnętrznych (wśród nich znajdzie się także CD Projekt RED z Cyberpunkiem 2077), ale i projektów tworzonych przez wewnętrzne zespoły giganta z Redmond. Szef marki Xbox Phil Spencer zapowiedział pod koniec ubiegłego miesiąca, że tych na E3 ujrzymy aż 14 – więcej niż kiedykolwiek w dotychczasowej historii firmy. A wśród ekip, których produkcje uatrakcyjnią tę konferencję, nie zabraknie prawdziwie wielkich marek.

O The Outer Worlds wiemy już całkiem sporo. Na E3 możemy natomiast doczekać się m.in. daty premiery. - 2019-06-07
O The Outer Worlds wiemy już całkiem sporo. Na E3 możemy natomiast doczekać się m.in. daty premiery.

W ciemno można zakładać, że na targach w Los Angeles zobaczymy m.in. The Outer Worlds Obsidianu, Wastelanda 3 autorstwa inXile Entertainment, Halo Infinite 343 Industries, Gears 5 tworzone przez The Coalition czy kolejną część serii Forza studia Turn 10. To jednak tylko cztery pozycje ze wspomnianej czternastki. Miło byłoby też przekonać się, nad czym pracują obecnie ludzie z Ninja Theory, którzy w 2017 roku zachwycili grą Hellblade: Senua’s Sacrifice, a także nowo powstałe The Initiative zrzeszające deweloperów z dużym branżowym doświadczeniem. Mamy przeczucie, że tę konferencję będzie naprawdę warto obejrzeć.

Według jednego z przecieków na konferencji możemy zobaczyć Fable 4. Z informacji, które trafiły do sieci wynika, że gra ma zaoferować możliwość stworzenia własnego bohatera, otwarty świat, w którym będziemy mogli zignorować fabułę i zająć się na przykład budową własnego miasta. Mowa jest także o obecności trybu sieciowego, a całość ma działać na silniku Unreal.

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.