Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 27 maja 2019, 08:35

Gameplay. Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystkie są też na bieżąco uaktualniane, w tym data premiery, edycje, opisy klanów i najciekawsze gameplaye.

Gameplay

Podstawy rozgrywki

Interakcja z bohaterami niezależnymi będzie niezwykle ważna. - Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery - dokument - 2020-08-11
Interakcja z bohaterami niezależnymi będzie niezwykle ważna.

W VtM Bloodlines 2 akcję będziemy obserwowali z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa ma polegać na eksplorowaniu rozbudowanych lokacji (duże znaczenie mają mieć tutaj umiejętności i moce bohatera) i wchodzeniu w interakcje z postaciami niezależnymi – przede wszystkim członkami wampirzej społeczności Seattle. Równocześnie będziemy wykonywali zadania, zdobywali doświadczenie i lepszy ekwipunek.

W toku gry otrzymamy możliwość budowania relacji z – a w końcu także przyłączenia się do – jednej z pięciu odmiennych frakcji. Każda z nich ma mieć swoją historię, ideologię i cele, które niekoniecznie będą zbieżne z naszymi. Warto odnotować, że podejmowane wybory zostaną nam zapamiętane.

Natura postaci gracza sprawia, że będzie ona musiała pić krew. Twórcy przygotowali ciekawy system, który ma skłaniać do inteligentnego dobierania ofiar – wampir ma absorbować emocje „obecne” w spożywanej posoce. Przykładowo, jeśli często będziemy pożywiali się krwią ludzi będących w konkretnym stanie emocjonalnym (np. gniewu), otrzymamy tymczasowe – lub nawet permanentne – bonusy.

Nie zabraknie także walki, w której ważną rolę odegrają dyscypliny – nadnaturalne umiejętności wampirów. Wiemy, że na liście na pewno znajdą się: Chiropteran (moc telekinezy, umożliwiająca podnoszenie na odległość przedmiotów lub przeciwników), Mentalizm (pozwoli wezwać stada nietoperzy i szybować) oraz Nebulacja (obejmuje różnego rodzaju zdolności powiązane z mgłą – w tym klasyczne, kojarzone z wampirami przemienianie się w nią).

Świat Mroku to niebezpieczne miejsce.
Świat Mroku to niebezpieczne miejsce.

Tryby gry

Bloodlines 2 zaoferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2