Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 Kompendia

Kompendia 27 maja 2019, 08:35

autor: Aquma

Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystkie są też na bieżąco uaktualniane, w tym data premiery, edycje, opisy klanów i najciekawsze gameplaye.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest kontynuacją kultowej gry RPG z 2004 roku, stworzonej przez zespól Troika Games. Produkcje te są osadzone w uniwersum urban fantasy znanym jako Świat Mroku, a gracz wciela się w nich w wampira. Druga część cyklu jest opracowywana przez studio Hardsuit Labs, wspierane przez niektórych twórców oryginału.

Aktualizacja #4 (17 października 2019 r.): zmiana daty premiery i ostatnia frakcja. Zmodyfikowano sekcje „Data premiery i platformy dystrybucji” oraz „Frakcje”.

Aktualizacja #3 (3 października 2019 r.): gameplay z targów gamescom 2019 i informacje o frakcjach. Dodano sekcję „Frakcje” i zmodyfikowano „Trailery”.

Aktualizacja #2 (12 czerwca 2019 r.): pierwszy obszerny gameplay. Dodano sekcję „Bloodlines 2 – E3” i zmodyfikowano „Trailery”.

Aktualizacja #1 (7 czerwca 2019 r.): informacje o wszystkich ujawnionych klanach. Zmodyfikowano sekcję „Bloodlines 2 – Klany” oraz „Trailery”.

Świat Mroku i fabuła

Akcja Bloodlines 2 będzie się toczyła w tzw. Świecie Mroku – uniwersum przypominającym nasz własny świat (współcześnie), ale pełnym różnorakich nadnaturalnych stworzeń, takich jak wampiry, wilkołaki, duchy czy magowie. Istoty te najczęściej ukrywają się przed wzrokiem ludzi (w przypadku krwiopijców istnieje nawet specjalne prawo Maskarady, zabraniające zdradzania swojej tożsamości), prowadząc intrygi i walcząc pomiędzy sobą – zarówno o wpływy, jak i z powodu odmiennych ideologii.

Gracz wcieli się w wampira, a konkretniej tzw. Thin Blooda – krwiopijcę, w którego przypadku wampirza krew jest tak słaba, że pod pewnymi względami bardziej przypomina on człowieka niż istotę nadnaturalną. Grupa ta jest poniżana przez większość wampirzej społeczności, a jej istnienie jest powiązane ze sposobem, w jaki krwiopijcy się rozmnażają (nowo powstały wampir zawsze ma krew słabszą od swojego stwórcy i istnieje bardzo niewiele sposobów na zmianę tego stanu rzeczy). Produkcja przeniesie nas do Seattle, w którym staniemy się częścią konfliktu o lokalny rynek krwi.

Świat Mroku ma swoją charakterystyczną atmosferę. - Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery - dokument - 2019-10-17
Świat Mroku ma swoją charakterystyczną atmosferę.
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
27.05.2019 14:28
Merenven
Merenven
7
Legionista

Ale Wy wiecie, że są już 4 potwierdzone klany? Brujah, Tremere, Toreador i Ventrue...

27.05.2019 16:13
😐
1
odpowiedz
Astrid999
2
Legionista

W tą środę przedstawią kolejny (i ostatni) klan z V:TMB 2. Zostały im Gangrel, Malkavian i Nosferatu. Mam nadzieję, że tym ostatnim klanem będzie Malkavian, aczkolwiek chciałabym żeby wszystkie były obecne, tak jak w pierwszej części...

27.05.2019 18:23
1
odpowiedz
taffer33
34
Centurion

Nie wyobrażam sobie, żeby to nie byli Malkavians. Choć sam osobiście nimi nie grałem nigdy, bo nie potrafię się wczuć w takie wariactwo, to jednak fani by ich zjedli żywcem, gdyby nie zamieścili tego klanu.

Pytanie czy nie boją się takiego wyzwania i będą w stanie odtworzyć takie pokręcone dialogi?

post wyedytowany przez taffer33 2019-05-27 18:24:33
27.05.2019 19:16
Merenven
odpowiedz
1 odpowiedź
Merenven
7
Legionista

O, widzę, że wszyscy do tej pory łączymy się w modłach, żeby to jednak byli Malkavianie, dołączę się i ja - O wielki lordzie Sheogoracie, proszę, pozwól mi w kolejnej odsłonie VtMB nie rozumieć samej własnych kwestii dialogowych, słyszeć głosy i rozmawiać z telewizorem, bez tego nie potrafię czerpać przyjemności z zarzynania spotkanych na swej drodze wrogów i poznawania dalszej części fabuły.

No dobra, potrafię, ale mniejszą.

Amen.

31.05.2019 12:30
Merenven
Merenven
7
Legionista

Moje modły zostały wysłuchane! Został już zapowiedziany klan Malkavian (jako chyba ostatni).

Nie byłam tak na nic nahypowana na żadną grę chyba jeszcze nigdy, a ta wiadomość tylko ten hype jeszcze rozpaliła. Nie zawiedźcie mnie, Paradox, bo inaczej zwariuję i sama zacznę gadać do telewizora.

29.05.2019 22:25
Sadistic Son
😡
odpowiedz
Sadistic Son
40
Pretorianin

Jeszcze prawie rok do premiery a już DLC zapowiadają. Co za czasy nastały...

02.09.2019 23:51
odpowiedz
Orochino
1
Junior

Czy ktoś wie czy lista obsługiwanych języków w grze może uledz jeszcze zmianie....??

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze