Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 Kompendia

Kompendia 27 maja 2019, 08:35

Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Wszystkie są też na bieżąco uaktualniane, w tym data premiery, edycje, opisy klanów i najciekawsze gameplaye.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 jest kontynuacją kultowej gry RPG z 2004 roku, stworzonej przez zespól Troika Games. Produkcje te są osadzone w uniwersum urban fantasy znanym jako Świat Mroku, a gracz wciela się w nich w wampira. Druga część cyklu jest opracowywana przez studio Hardsuit Labs, wspierane przez niektórych twórców oryginału.

Aktualizacja #6 (11 sierpnia 2020 r.): kolejne przesunięcie premiery. Zmodyfikowano sekcję „Data premiery i platformy dystrybucji”.

Aktualizacja #5 (16 czerwca 2020 r.): ujawnienie obecności Damsel w grze i zawartość edycji kolekcjonerskiej. Zmodyfikowano sekcje „Świat mroku i fabuła” oraz „Cena i edycje”.

Aktualizacja #4 (15 maja 2020 r.): informacje o kolejnych platformach i nowy trailer. Zmodyfikowano sekcje „Data premiery i platformy dystrybucji” oraz „Trailery”.

Aktualizacja #4 (17 października 2019 r.): zmiana daty premiery i ostatnia frakcja. Zmodyfikowano sekcje „Data premiery i platformy dystrybucji” oraz „Frakcje”.

Aktualizacja #3 (3 października 2019 r.): gameplay z targów gamescom 2019 i informacje o frakcjach. Dodano sekcję „Frakcje” i zmodyfikowano „Trailery”.

Aktualizacja #2 (12 czerwca 2019 r.): pierwszy obszerny gameplay. Dodano sekcję „Bloodlines 2 – E3” i zmodyfikowano „Trailery”.

Aktualizacja #1 (7 czerwca 2019 r.): informacje o wszystkich ujawnionych klanach. Zmodyfikowano sekcję „Bloodlines 2 – Klany” oraz „Trailery”.

Świat Mroku i fabuła

Akcja Bloodlines 2 będzie się toczyła w tzw. Świecie Mroku – uniwersum przypominającym nasz własny świat (współcześnie), ale pełnym różnorakich nadnaturalnych stworzeń, takich jak wampiry, wilkołaki, duchy czy magowie. Istoty te najczęściej ukrywają się przed wzrokiem ludzi (w przypadku krwiopijców istnieje nawet specjalne prawo Maskarady, zabraniające zdradzania swojej tożsamości), prowadząc intrygi i walcząc pomiędzy sobą – zarówno o wpływy, jak i z powodu odmiennych ideologii.

Gracz wcieli się w wampira, a konkretniej tzw. Thin Blooda – krwiopijcę, w którego przypadku wampirza krew jest tak słaba, że pod pewnymi względami bardziej przypomina on człowieka niż istotę nadnaturalną. Grupa ta jest poniżana przez większość wampirzej społeczności, a jej istnienie jest powiązane ze sposobem, w jaki krwiopijcy się rozmnażają (nowo powstały wampir zawsze ma krew słabszą od swojego stwórcy i istnieje bardzo niewiele sposobów na zmianę tego stanu rzeczy). Produkcja przeniesie nas do Seattle, w którym staniemy się częścią konfliktu o lokalny rynek krwi.

Wiemy też, że w grze pojawią się niektóre postacie znane z poprzedniej odsłony – dobrym przykładem jest tutaj Damsel, której obecność potwierdzono w czerwcu 2020 roku.

Świat Mroku ma swoją charakterystyczną atmosferę. - Wszystko o Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 - cena, data premiery - dokument - 2020-08-11
Świat Mroku ma swoją charakterystyczną atmosferę.
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2