Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 15 maja 2019, 11:28

autor: AlexB

Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order - data premiery, gameplay i cena

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli grze akcji od studia Respawn Entertainment osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Tytuł ukaże się 15 listopada 2019 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Fabuła i postacie

Akcja Star Wars Jedi: Fallen Order toczy się między trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi Gwiezdne wojny. Głównym bohaterem jest Cala Kestisa (w tej roli znany między innymi z seriali Gotham i Shameless Cameron Monaghan), były padawan, który cudem przeżył rozkaz 66. Obecnie ukrywa się on na znajdującej się w Środkowych Rubieżach planecie Bracca, gdzie pracuje w gildii złomiarzy, zajmującej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Pewnego dnia, w wyniku nieprzyjemnego zbiegu okoliczności, musi użyć Mocy. Trafia tym samym na celownik imperialnej Inkwizycji z elitarną Drugą Siostrą (ang. Second Sister) na czele, która poluje na pozostałych przy życiu Jedi. Protagonista rozpoczyna ucieczkę, w ramach której za pomocą dowodzonego przez kapitana odwiedzi różne zakątki Galaktyki i spotka mnóstwo postaci, w tym tajemniczą Cerę, z czasem przeistaczającą się w jego mentorkę, należącego do nietoperzopodobnej obcej rasy Greeza Dritusa, kapitana statku The Stinger Mantis, za pomocą którego będziemy przemieszczali się między kolejnymi planetami, znanego z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie Sawa Gerrerę, oraz droida BD-1. Fabularnie produkcja ma stanowić zamkniętą całość.

W tytule nie uświadczymy wielu długich scenek przerywnikowych i flashbacków. Większa część dialogów zostanie zaprezentowana bez odbierania bezpośredniej kontroli graczowi. Przeszłość Cala mamy poznać w trakcie zabawy, zazwyczaj podczas rozmów z innymi bohaterami.

Oto Cal Kestis, główny bohater gry. - Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order - data premiery, gameplay i cena - dokument - 2019-11-15
Oto Cal Kestis, główny bohater gry.
Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon