Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 14 maja 2019, 11:32

autor: Osti

Tanie vs Drogie – klawiatura mechaniczna za 150 zł, kontra model za 700 zł

Ile trzeba wydać pieniędzy, aby stać się posiadaczem taniej i dobrej klawiatury mechanicznej? Czy warto dopłacać do drogich, „markowych” modeli? Przekonamy się, porównując iBOX Aurora K-3 i Corsair RGB MK.2 Low Profile Cherry MX Speed.

Tania i dobra klawiatura mechaniczna?

Próba porównania najtańszej klawiatury mechanicznej z jednym z najdroższych modeli na rynku zawsze będzie dość karkołomnym zajęciem. Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Cherry MX Speed jest urządzeniem absolutnie rewelacyjnym, ale niestety kosztuje małą fortunę. Za to iBOX Aurora K-3 to dobra klawiatura mechaniczna dla osób, które nie miały wcześniej styczności ze sprzętem high-endowym. Jest też ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich graczy kochających używać „mechaników”, ale z bardzo ograniczonym budżetem.

Ja wiem, że „liczy się wnętrze”, ale arcydroga klawiatura Corsaira po prostu wygląda dobrze. - 2019-05-23
Ja wiem, że „liczy się wnętrze”, ale arcydroga klawiatura Corsaira po prostu wygląda dobrze.

Pewnie poczujecie się trochę rozczarowani, ale w tym starciu nie ma jednoznacznych zwycięzców. Obydwa testowane urządzenia spełniają swoją funkcję, więc jeśli nie lubicie przepłacać, z całą pewnością powinniście skusić się na Aurora K-3. Corsair oferuje jednak sprzęt bezkompromisowy – najwyższej jakości i z mnóstwem użytecznych funkcji. Cena modeli Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Cherry MX Speed niestety skreśla je z listy realnych do nabycia propozycji dla większości polskich graczy.

Zresztą nie można powiedzieć, że oferta iBOX jest absolutnie bezkonkurencyjna. W podobnej cenie można stać się posiadaczem budżetowego mechanika innych producentów lub klawiatury membranowej najwyższej klasy – dla przykładu rewelacyjnego Logitech G213 Prodigy. Dokładając do Aurora K-3 kilkadziesiąt złotych możemy stać się posiadaczami mechanika innej polskiej firmy - SPC Gear (polecamy modele GK540 i GK550).

Propozycja iBOX jest bardzo korzystna, ale za kilkadziesiąt złotych więcej możemy kupić zauważalnie lepsze klawiatury. - 2019-05-23
Propozycja iBOX jest bardzo korzystna, ale za kilkadziesiąt złotych więcej możemy kupić zauważalnie lepsze klawiatury.

Co do Corsaira – niewielu producentów odważyło się wspiąć na takie cenowe wyżyny, ale jeśli dysponujecie stosownym budżetem, ciężko klawiatur tej marki nie polecić. Możecie spróbować nieco przyoszczędzić sięgając po podobnej klasy modele konkurencji w granicach 500-600 zł: popularny HyperX Alloy Elite RGB czy Razer Blackwidow Chroma V2 albo Logitech G513 Carbon z rewelacyjnymi podkładkami pod nadgarstki.

Należy wspomnieć jeszcze o jednym – jeśli nie jesteśmy zwolennikami wysokich przycisków i dużego skoku klawiatur mechanicznych, to i tak jesteśmy skazani na Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Cherry MX Speed. Firma Corsair posiada bowiem wyłączność na niskoprofilowe przełączniki mechaniczne Cherry MX Speed Low Profile.

Jeśli szukasz klawiatury dla siebie, a gubisz się w rynkowych trendach i nadmiarze dostępnych opcji, skorzystaj z naszego poradnika zakupowego: Najlepsze klawiatury gamingowe.

Michał Osti Ostiak

TWOIM ZDANIEM

Klawiatura mechaniczna za 150 zł czy model za 700 zł?

73,5%
Inna (odpowiedz w komentarzu jaka)
20%
Corsair RGB MK.2
6,5%
iBOX Aurora K-3
Zobacz inne ankiety