Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 10 czerwca 2019, 10:56

autor: Osti

Xbox Scarlett – jaki będzie następca Xbox One X?

W dalszym ciągu nie ma za wiele oficjalnych informacji na temat nowej generacji Xbox, znanej jako Project Scarlett. Czego oczekiwać po nowej konsoli Microsoftu? Przede wszystkim 120 FPS, ray tracingu, dysku SSD i obrazu w rozdzielczości 8K.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Xbox One X, wydany w listopadzie 2017 roku, zostanie zastąpiony pod koniec 2020 roku. - 2019-06-10
Xbox One X, wydany w listopadzie 2017 roku, zostanie zastąpiony pod koniec 2020 roku.

Na zeszłorocznej konferencji prasowej Microsoft oficjalnie potwierdził rozwój nowej generacji konsol o kryptonimie Xbox Scarlett. Podczas E3 2019 w końcu ujawniono nieco więcej. Czego oczekiwać po nowej konsoli Microsoftu? Przede wszystkim 120 FPS, ray tracingu, dysku SSD i obrazu w rozdzielczości 8K. Są to jedyne póki co pewne fakty na ten temat, ciągle krąży za to wiele pogłosek, spekulacji i sugestii o nowych konsolach. Postanowiliśmy więc podsumować dla was aktualne informacje oraz przedstawić nasze przewidywania odnośnie sprzętu, który mógłby zostać zastosowany w nadchodzących konsolach Xbox.

Konsola ma zapewnić rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę (chociaż nie wiemy, czy będzie się to tyczyć także najnowszych tytułów AAA), obsługę technologii ray tracingu oraz, podobnie jak w przypadku zapowiedzi nowego PlayStation, dysk SSD (w tym wypadku działający jako wirtualny RAM). To nie jedyne podobieństwo do informacji z obozu Sony - podczas prezentacji Xboksa również poruszono temat zdecydowanie szybszego ładowania się gier. Konsola ma także umożliwić rozgrywkę w rozdzielczości 8K. Twórcy chwalą się, że ich najnowszy produkt ma być czterokrotnie szybszy od swojego poprzednika.

Project Scarlett - w planach kilka nowych konsol Xbox?

Według plotek Microsoft planuje dwa nowe modele Xboksów. Jeden z nich będzie miał osiągi porównywalne z Xbox One X, drugi natomiast powinien prześcignąć PlayStation 5. - 2019-06-10
Według plotek Microsoft planuje dwa nowe modele Xboksów. Jeden z nich będzie miał osiągi porównywalne z Xbox One X, drugi natomiast powinien prześcignąć PlayStation 5.

Na targach E3 nareszcie otrzymaliśmy oficjalne informacje na temat następcy Xboksa One oraz One X. Będzie nim Project Scarlett - konsola, która zadebiutuje na rynku zimą 2020 roku. Najprawdopodobniej przed premierą nazwa urządzenia ulegnie zmianie. A jak prezentuje się świeżo zapowiedziana propozycja od Microsoftu?

Oficjalna prezentacja podczas E3 nie rozwiała definitywnie plotek, jakoby w przeciwieństwie do Sony, Microsoft planował wydać kilka nowych konsol równolegle. Zgodnie z obecnymi plotkami, skupiono się na dwóch klasycznych, wysokowydajnościowych modelach, które są opracowywane pod kryptonimami „Lockhart” (znanym również jako „Scarlett Arcade”) oraz „Anaconda” (zwana także „Scarlett Pro”). Pierwszy z nich zastąpi obecną konsolę Xbox One X i będzie miał porównywalne osiągi, drugi zaś będzie nowym modelem z górnej półki i ma konkurować z PlayStation 5.

Oprócz wymienionych wyżej modeli, ofertę firmy poszerzyć mogłaby również konsola Maverick, dedykowany model do strumieniowego przesyłania danych wykorzystujący usługę xCloud firmy Microsoft. Na koniec w rachubę wchodzi również nieco zmodyfikowany i bardziej ekonomiczny model Xbox One S, który lepiej nadaje się do przesyłania strumieniowego niż obecnie dostępne konsole, ale w dalszym ciągu posiada napęd optyczny. Microsoft ogłosił już jakieś dane techniczne, ale nadal pozostawiając nam sporo znaków zapytania.

Więcej plotek na temat potencjalnej specyfikacji kolejnej generacji Xboksów poznacie na następnych stronach tego artykułu. Jeśli natomiast jesteście ciekawi, co szykuje konkurencja w postaci Sony, sprawdźcie nasze przecieki dotyczące PS5:

  1. PS5 – jak mocne może być PlayStation 5?
  2. PS5 wygra generację? Wszystko na to wskazuje
  3. Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
TWOIM ZDANIEM

Kto wygra kolejne starcie konsol?

Nowe PlayStation
60,5%
Nowy Xbox
39,5%
Zobacz inne ankiety