Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Felietony

Felietony 17 kwietnia 2019, 15:00

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

PS5 wygra generację? Wszystko na to wskazuje

Z informacji, jakie Sony ujawniło odnośnie PlayStation 5 wyłania się obraz konsoli zachowawczej i niepróbującej rewolucjonizować rynku gier. W obecnych czasach PS5 jest dokładnie tym, czego oczekiwali i na co liczyli gracze.

Wczorajsze oficjalne ujawnienie pierwszych konkretów na temat PlayStation 5 (o ile w ogóle tak nazywać będzie się to ustrojstwo) mocno nas zaskoczyło. Chyba mało kto się spodziewał, że Sony zdradzi tak wiele szczegółów dotyczących swojej najnowszej maszyny do grania w taki sposób – w skromnym artykule na stronie internetowej, a nie na przygotowanej z wielką pompą konferencji. Choć o konsoli wciąż wiadomo mniej niż więcej (nie podano ani ceny, ani dokładnej daty premiery), dowiedzieliśmy się sporo o specyfikacji sprzętowej, funkcjach i ogólnych założeniach, jakie przy projektowaniu „stacji zabawy 5” przyświecały inżynierom. Zwłaszcza to ostatnie jest szczególnie ważne, gdyż moim zdaniem podjęte przez Sony decyzje to strzał w dziesiątkę, który pozwoli firmie z powodzeniem utrzymać dominującą pozycję na konsolowym rynku.

PLAYSTATION 5 W SKRÓCIE:

  1. kompatybilność wsteczna z PlayStation 4 (niepozorna rzecz o wielkim znaczeniu);
  2. czytnik płyt;
  3. dysk twardy „szybszy od dysków SSD dostępnych w pecetach”;
  4. ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 oparty na Ryzenie trzeciej generacji;
  5. układ graficzny AMD Radeon Navi;
  6. obsługa Ray Tracingu, rozdzielczości 8K, specjalny system dźwięku przestrzennego;
  7. kompatybilność i wsparcie dla PlayStation VR;
  8. premiera prawdopodobnie pod koniec 2020 roku.
Ekrany ładowania w Spider-Manie nie były aż tak bardzo uciążliwe, ale raczej nikt się nie obrazi, gdy dzięki nowym technologiom znikną całkowicie. - 2019-04-17
Ekrany ładowania w Spider-Manie nie były aż tak bardzo uciążliwe, ale raczej nikt się nie obrazi, gdy dzięki nowym technologiom znikną całkowicie.

Wyżej głowy nie podskoczysz

Sony, jak się okazuje, stawia na bezpieczne rozwiązania i unika kontrowersyjnych posunięć. Dla Microsoftu jest to problem, gdyż przy dobrej formie konkurenta gigantowi z Redmond ciężko będzie powtórzyć sukces Xboksa 360. Gracze, którzy w tej generacji wybrali PlayStation 4 – a jest ich zdecydowanie więcej niż posiadaczy Xboksa One – przywiązali się do marki i w sytuacji, gdy ta ich niczym nie rozczarowuje, zapewne przy niej pozostaną.

Microsoft musiałby mieć potężne asy w rękawie, by przekonać fanów Sony do przesiadki na swój sprzęt. W czasach Xboksa 360 były to o wiele bardziej atrakcyjna cena i niesamowity sukces Gears of War przy jednoczesnej miałkości pierwszych gier na wyłączność PlayStation 3 (zanim dostaliśmy Uncharted, graczy zabawiały Resistance, Liar, Heavenly Sword i Motorstorm), tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że lepsze karty trzymają w ręku Japończycy. Sprzętowo obie konsole zapewne zaoferują podobne możliwości, a różnice graficzne w grach jak zwykle ograniczą się do detali, które zauważa się niemal wyłącznie przy bezpośrednich porównaniach.

Pod względem dostępnych gier przewaga Sony jest olbrzymia – wewnętrzne studia korporacji pozostają od kilku lat w świetnej formie, serwując hity w regularnych odstępach czasu. Microsoft w ostatnich latach obudził się z letargu i odkrył, że z garstką ekip deweloperskich wałkujących w kółko Forzę, Halo i Gearsy nie wygra tej wojny. Zaczął więc wykupywać zespoły z całego świata, z Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity) i Ninja Theory (Enslaved, Hellblade: Senua’s Sacrifice) na czele. To słuszny ruch, ale nim przyniesie realne efekty, minie jeszcze wiele lat – a tymczasem studia Sony działają pełną parą i na start nowej konsoli dostarczą zapewne kolejne mocne pozycje.

Kluczowe wydaje się także to, że kupując PS5, dzięki kompatybilności wstecznej będziemy mieć od pierwszego dnia dostęp do solidnej bazy dobrych gier. Nawet jeśli nowy Xbox także zaoferuje podobne rozwiązanie, Sony będzie stać na wygranej pozycji. Konsole nabywa się dla gier, a połączona moc przebojów z PS4 i tytułów startowych PS5 to coś, z czym Microsoft po prostu nie ma szans sobie poradzić, przynajmniej na początku.

PS4 FOREVER

Kompatybilność wsteczna PlayStation 5 może mieć wpływ także na żywotność PlayStation 4. To rozwiązanie znacznie ułatwi kwestię dystrybucji i produkcji małym i średnim studiom, opracowującym tytuły, które i tak nie byłyby w stanie w pełni wykorzystać mocy PS5. Zamiast spalać zasoby na tworzenie dwóch oddzielnych wersji swoich dzieł, wystarczy im jedna, którą będą mogli cieszyć się posiadacze obu konsol.

Na tym rozwiązaniu wygrają więc zarówno właściciele starszych urządzeń (bo dłużej będą otrzymywać na nie gry), jak i ci, którzy szybciej zdecydują się na zakup sprzętu nowej generacji – od razu dostaną dostęp do potężnej biblioteki hitów. Stratni okażą się tylko twórcy robionych po kosztach remasterów, będących z reguły niczym innym jak minimalnie przypudrowanymi portami sprzedawanymi kilkakrotnie drożej niż pierwowzory. Ale akurat z tym jakoś będę mógł żyć.

Nie wiemy, jak dokładnie wygląda w sprzedaży przewaga PS4 nad Xboksem One. Mowa jednak o dziesiątkach milionów sztuk. - 2019-04-17
Nie wiemy, jak dokładnie wygląda w sprzedaży przewaga PS4 nad Xboksem One. Mowa jednak o dziesiątkach milionów sztuk.

No i dochodzi do tego polityka Microsoftu względem tytułów ekskluzywnych, która – jeśli nie zostanie zmieniona – dalej przynosić będzie firmie więcej szkody niż pożytku. Jeżeli mamy dobrego gamingowego peceta, zakup PlayStation czy Switcha dla gier na wyłączność wciąż ma sens. Ale zakup Xboksa? Po co nabywać konsolę, której biblioteka pokrywa się niemal całkowicie z biblioteką pecetową, a nieliczne wyjątki znajdziemy na maszynach konkurencji?

Gdy weźmie się to wszystko pod uwagę, Microsoft zdaje się być na straconej pozycji. Konsola Sony zapowiada się solidnie i Amerykanom ciężko będzie zaoferować coś lepszego – a jeśli ograniczą się do sprzętu „zaledwie” równie dobrego, przegrają z siłą sentymentu wynikającego z kilku lat dominacji PlayStation 4. Już większe szanse z PS5 miałoby Nintendo z solidną bazą fanów oddanych Switchowi i wyjątkowymi, świetnymi grami na wyłączność, ale ta firma zapewne ponownie pójdzie własną drogą i stanie się nie tyle konkurencją, co alternatywą dla rozwiązań Sony.

ÓSMA GENERACJA W SKRÓCIE

Ósma generacja konsol rozpoczęła się 18 listopada 2012 roku, wraz z premierą Wii U Nintendo. Wiele czynników, takich jak nietrafiona kampania marketingowa, słabe wsparcie zewnętrznych producentów, niewielka moc obliczeniowa i odważna koncepcja gry na padzie-tablecie, doprowadziło do ostatecznej porażki Nintendo. Rok później, 15 listopada 2013 roku, zadebiutowało PlayStation 4. Sprzęt był wielkim sukcesem Sony od pierwszych dni i wciąż nim pozostaje. Tydzień później premierę miał Xbox One Microsoftu, który z kolei jeszcze przed pojawieniem się na sklepowych półkach wzbudzał wiele kontrowersji. Konsola miała działać wyłącznie online, blokować używane gry i być sprzedawana zawsze z Kinectem. Nic z tego nie spodobało się graczom.

Ostatecznie Microsoft wycofał się z krytykowanych pomysłów i całkiem skutecznie odbudował swoją reputację, proponując Xboksa One w wersjach S i X. Był to ruch w dobrą stronę, ale jednocześnie zbyt mało, żeby udało się dogonić PS4. Po porażce z Wii U odkuło się natomiast Nintendo, które w marcu 2017 roku wprowadziło na rynek Switcha – ciepło przyjętą hybrydę konsoli stacjonarnej i przenośnej.

TWOIM ZDANIEM

Kto wygra kolejne starcie konsol?

Nowe PlayStation
75,4%
Nowy Xbox
24,6%
Zobacz inne ankiety
Death Stranding

Death Stranding

Spider-Man

Spider-Man

Horizon: Zero Dawn 2

Horizon: Zero Dawn 2

Nie dysk SSD, nie 8K, tylko gry wygrają wojnę między PS5 a Xbox Scarlett
Nie dysk SSD, nie 8K, tylko gry wygrają wojnę między PS5 a Xbox Scarlett

Wiemy już coraz więcej o PS5 i nowej konsoli Microsoftu, sporo również plotek o dalszych ruchach Nintendo. W morzu tych wieści brakuje jednak najważniejszego – informacji o grach dziewiątej generacji.

PlayStation 5 i Xbox 2 – dziewięć życzeń na dziewiątą generację konsol
PlayStation 5 i Xbox 2 – dziewięć życzeń na dziewiątą generację konsol

Wraz z niedawnymi pogłoskami o PS5 od Sony i Project Scarlet Microsoftu weszliśmy w okres spekulacji na temat kolejnej, dziewiątej generacji konsol. A ponieważ konkretów jeszcze nie ma – oto dziewięć życzeń dotyczących nadchodzących platform.

Uncharted 5 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PlayStation 5
Uncharted 5 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PlayStation 5

PlayStation 5 to jeszcze pieśń przyszłości, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy na niej zobaczyć.

Komentarze Czytelników (162)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.04.2019 17:42
hellcharger
odpowiedz
5 odpowiedzi
hellcharger
48
Centurion

W ankiecie kto wygra starcie konsol brakuje mi jednej opcji do wyboru: Google Stadia
@Autor tekstu: Odnośnie słabych gier na starcie to uważam że Resistance był świetną serią i zarówno w dwójkę jak i trójkę grało mi się o niebo lepiej niż w Gears of War

17.04.2019 18:17
Maxley
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Maxley
47
Naiwny Sceptyk

Wojna już się rozpoczęła.
Tylko żaden z zawodników nie stanął jeszcze na froncie.

Skoro jest wsteczna kompatybilność, to chętnie kupiłbym 5, ale wtedy zapewne zbytnio jarałbym się premierami gier i wydawał na nie zbyt wiele pieniędzy dlatego raczej dopiero kupię 4.

Obecnie jestem dumnym użytkownikiem 3.

17.04.2019 18:33
odpowiedz
futureman16
35
Senator

Tak Sony wygra kolejną generację. Miałem nadzieję co do m$ ale wprowadzenie xboxa bez napędu który okazał się latwizna tańsza o 50$ a skazana tylko na cyfrę mnie w tym utwierdzilo. Zysk ponad wszystko nie sprawdza się jeśli chcemy być lepsi.

17.04.2019 19:13
Miodowy
odpowiedz
Miodowy
34
Nigdy nie był młody

Gdyby powiedzieć co Microsoft musiał by dać żeby przebić ofertę, było by to co najmniej wulgarne

17.04.2019 19:39
DanuelX
odpowiedz
2 odpowiedzi
DanuelX
81
Kopalny

Ale co to znaczy, że "wygra"? Dlaczego to jest ważne dla graczy?

17.04.2019 20:00
odpowiedz
Ogame_fan
102
Golden Deer

To że wygra to raczej oczywistość, MS w tej generacji wydał z 2 gry dla których warto zerknąć na ich sprzęt. Ta generacje Sony wygrało dokumentnie ponad 100mln konsol to rewelacyjny wynik.
Kontynuacje gier z tej generacji wydane na PS5 ściągną miliony graczy w ich stronę. Kompletnie nie mam pojęcia czym MS może zainteresować graczy.

17.04.2019 20:39
JanOnufry
odpowiedz
1 odpowiedź
JanOnufry
4
Legionista

"Kto wygra kolejne starcie konsol?"
Cóż za ograniczenie intelektualne, a co jakby Mercedes ze swoją konsolą by się wtrącił? (a co? Producent Walkmana mógł to oni nie mogą?) A jakby Microsoft wycofał się z produkcji nowej generacji konsol a jedynie dokładał do swojego obecnego klocka kolejne podzespoły? A może rynek gier by się załamał? Zbyt klasyczne myślenie, ale rozumiem, że artykuł sam w sobie to jest chyba jakiś prank, więc dopiero do mnie doszło, że pytanie jednak adekwatne.

17.04.2019 22:01
Janczes
1
odpowiedz
Janczes
133
You'll never walk alone

zrobili by wsteczna kompatyilnosc do ps1 pokolei przez wszystkie ps to by wygrali zawody :D

17.04.2019 23:50
odpowiedz
Dida73
1
Junior

Jak już tu było napisane, oczywistą oczywistością jest to, że PS5 wygra generację jak to wcześniej robiło bo nie dość, że zapowiada się jak zwykle genialnie, ma wsteczną kompatybilność i przede wszystkim mega mocne tytuły na wyłączność to konkurencja dalej nie rozumie swoich błędów i dalej będzie wypuszczać tańszą i uboższą wersje PC... przecież PC każdy ma!

18.04.2019 00:16
ZielonyRycerz
odpowiedz
11 odpowiedzi
ZielonyRycerz
1
Junior

Przede wszystkim witam wszystkich, zarówno tych bardzo czekających na PS5 jak i nie.

W kwestii samego PlayStation 5 to przykro mi, ale ten sprzęt nie ma żadnych szans na stanie się najlepiej sprzedającą się konsolą przyszłej generacji. Tą będzie nowy Xbox z wielu powodów.

Po pierwsze nie ma szans że Microsoft pozwoli by Sony wydało mocniejszą konsolę od nich. Jak była premiera Xboxa One oraz PS4 to Microsoft potrafił podkręcić procesor krótko przed premierą i faktycznie, Jaguar miał lepsze takty od PS4.
Graficznie był słabszy tylko i wyłączne dlatego że Microsoft wierzył że chmura zrekompensuje różnice, ale klienci byli zbyt oporni na tą wizję w 2013 i trzeba było się z tego wycofać przez co PS4 zapunktował. Jednym słowem, nawet jak Sony pozna dokładną specyfikację Xboxa to ich PS5 będzie tylko trochę mocniejszy, po czym Microsoft i tak będzie mógł zmodyfikować sprzęt przed premierą, w najgorszym razie po prostu równając mocą.

W dobie Digital Foundy i innych serwisów porównujących piksele pod lupą lepsza grafika w multiplatformie, jak powiedzmy GTA 6, będzie potężnym atutem na korzyść Xboxa który z pewnością będzie szeroko reklamowany.

Dwa że Microsoft skupuje studia jak szalony które przestawiły wszystkie siły na nową generację i w niektórych przypadkach już od lat rzeźbią wspaniałe tytuły na Anacondę. Może nie na start, ale podejrzewam że co roku będzie szpil na poziomie God of War i The Last of Us. Ostatecznie w nadciągającej generacji Microsoft będzie miał znacznie więcej ciekawych tytułów niedostępnych na PS5 niż Sony swoich gier niedostępnych na Xbox.

No i wreszcie trzy - usługi i granie w chmurze. Już nawet pal licho z tym drugim bo to może sensownie działać dopiero kilka lat po premierze rodziny Scarlet, ale Gamepass i gry z Xbox Live to wszechpotężne atuty, PS Now nie może się równać z Gamepassem który będzie stale rosnąć. Każdy ex Xbox'a będzie tam trafiać, a jak pisałem wyżej, będzie to wręcz jak kula śniegu zrzucona z wierzchołka góry.

Wsteczna też na PS5 będzie dość mizerna bo wsteczność do jednej generacji wstecz vs. wsteczność do trzech (Xbox Original) na Nowym Xboxie. Chcesz zagrać w Killzony? Czekaj na remastery albo odpal na PS3, chcesz zagrać w Halo? Żaden problem, masz je wszystkie na jednym sprzęcie!

Także mam nadzieję ze PlayStation 5 będzie silnym rywalem bo konkurencja motywuje Microsoft w bardzo pozytywny sposób i dalej będzie ich motywował, ale porażka konsoli Sony jest nieunikniona.

18.04.2019 09:19
1
odpowiedz
1 odpowiedź
bolek2018
16
Konsul

Czy będzie w końcu wsparcie dla klawiatury i myszy ? Bo jeśli to stanie się standardem to PC do gier stanie się zbędny i nie będzie wymagał dużych nakładów finansowych.

post wyedytowany przez bolek2018 2019-04-18 09:20:06
18.04.2019 09:44
Tzymische
odpowiedz
18 odpowiedzi
Tzymische
65
Generał

Najzabawniejsze jest w tym wsyzstkim to, ze autor tego gownianego 'click-bait' tak samo jak wiekszosc komentujacych absolutnie nie rozumie biznesu, rynku itp.

Microsoft, Sony i Nintendo maja gdzies czy wygraja czy przegraja wyimaginowana wojne konsol wymyslona przez paru niedorozwinietych fanbojow + jeszcze mniej inteligentnych tzw. ludzi piszacych o grach za pieniadze wydawcow (ktorzy sie mienia 'dziennikarzami' z jakis nieznanych powodow). Jedyne co sie liczy to 'financial statement' wydany na koniec roku finansowego.

A rzeczywistosc jest taka, ze Micro$oft gdyby chcial, mial jakis strategiczny cel lub pomysl lub potrzebe moglby pozrec $ony na sniadanie - kupic ich, zamknac ich i nawet by nie zauwazyli ze cos sie stalo. Caly zysk netto Sony to 4 mld usd vs 17 mld Microsoftu. Jesli spojrzymy glebiej to Sony EBIT = 6mld usd vs 35 mld Microsoftu. Wojne, jesli by jakas byla to M$ wygral zanim sie zaczela - tylko ze zadnej wojny nie ma. Sa tylko glupoty wypisywane przez pseudo redaktorow.

post wyedytowany przez Tzymische 2019-04-18 09:44:38
18.04.2019 10:52
Angemona
1
odpowiedz
Angemona
17
Pretorianin

Prawda jest taka, że MS stać na eksperymenty, a Sony nie. Gdyby kolejna generacja PS nie wypaliła to Sony mogłoby się żegnać z rynkiem. Gdy Sony wchodziło na rynek konsol było światowym gigantem w wielu dziedzinach. Dziś przychody przynosi im tylko gaming i optyka w proporcji 6 do 1, a większość pozostałych gałęzi sprzedali.
Gaming jest jednak zbyt łakomym kąskiem by ktokolwiek odpuścił.

18.04.2019 12:10
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
Dehumanizacjusz
27
Centurion

dysk ssd szybszy od dysków PCI-Express NVMe które są warte ok 3k w konsoli która będzie warta około 1.5k? wy w to wierzycie? xD

post wyedytowany przez Dehumanizacjusz 2019-04-18 12:15:56
18.04.2019 12:58
TheCerbis
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
TheCerbis
33
The Wolf in The Wood

Najszybszy dysk esesde tysiąc!

post wyedytowany przez TheCerbis 2019-04-18 12:58:47
18.04.2019 13:46
odpowiedz
Ray Bones
4
Junior

Technicznie bardziej podoba mi się Xbox One, ale gry jednak PlayStation. Nowy Xbox na pewno nie będzie ustępował mocą PS, ale o wszystkim zdecydują gry.

18.04.2019 14:53
odpowiedz
Ahiannon
5
Junior

Ale mi nowosc wsteczna kompatybilnosc xbox one juz to ma od dawna a czy wygra to jeszcze nic nie wiecie o xboxie wiec jeszcze moze za wczesnie pisac o tym czy wygra

18.04.2019 14:57
odpowiedz
jimmyxyz
43
Chorąży

A mnie zastanawia, dlaczego nikt nie zrobi czegoś podobnego do Amigi?
Konsola z bezprzewodową klawiaturą i myszką w KAŻDYM zestawie, a nie kupowanymi oddzielnie i każda gra z ich obsługą (plus oczywiście pady). Nie potrzeba żadnych kinnectów, VR-ów itd. a potencjalna grupa klientów (możliwość grania w ściśle"pecetowe" gatunki. wygodniejsze pisanie i przeglądanie internetu) znacznie rośnie tanim kosztem.

18.04.2019 15:38
A.l.e.X
😱
odpowiedz
A.l.e.X
125
Alekde

tzn. wygra co ? generację w świecie generacji konsol kiedy MS nic nie zaproponował ?

Wyjdzie PS5 za parę miesięcy XOX2 wtedy będzie można powiedzieć czy wygrało PS5 czy XOX2, a może Nintendo zaskoczy takim pakietem gier że inni zapłaczą. Pozostaje jeszcze rynek PCtowy który zawsze się uśmiecha na słowo generacja i konsole :)

18.04.2019 15:57
1
odpowiedz
Metaverse
7
Pretorianin

PS juz dawno wgralo ze wzgledu na eksy i nic sie tu nie zmieni niezaleznie jak bedzie sie prezentowala ich nowa konsola na tle konkurencji.

18.04.2019 16:01
kopciuszek9
odpowiedz
1 odpowiedź
kopciuszek9
1
Junior

Chyba muszę zapytać się chłopaka, czy chciałby dostać coś takiego na urodziny. Ale wątpię.

18.04.2019 20:23
odpowiedz
stach122
58
Generał

W sprzęcie może wygrać ale jeżeli sony nie zacznie coś robić z usługami to może na dłuższą mete przegrywać i nawet odpaść. M$ zarabia głównie na usługach wiec nie muszą sie martwić że bedą na minusie w konsolach.
Sony jest w o wiele gorszym położeniu bo zarabiają głównie na marce Playstation, telewizory słabo, dział komputerowy sprzedany, telefony też ledwie zipią.

post wyedytowany przez stach122 2019-04-18 20:26:39
18.04.2019 20:36
elosidzej
odpowiedz
3 odpowiedzi
elosidzej
73
Generał

PS3 miał być lepsze od PC ... PS4 miało być wydajniejsze od PC ... niestety tak sie nie stało ... PS5 bedzie miał dysk twardy „szybszy od dysków SSD dostępnych w pecetach”; niestety, ale tak sie nie stanie :P

post wyedytowany przez elosidzej 2019-04-18 20:36:50
18.04.2019 20:58
topyrz
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
topyrz
69
pogodnik duchnik

Konkurencję wygra - (prawie) jak zwykle - Nintendo.

19.04.2019 09:11
odpowiedz
1 odpowiedź
neohideo
12
Legionista

z tym 8K to tylko teoria, w praktyce gier 8K nie będzie bo jeszcze nie ta wydajność układów graficznych, jak będzie 4K 60 to będzie dobrze, 8K może z jakimś upscalingiem w 30 klatkach

19.04.2019 12:06
odpowiedz
1 odpowiedź
tomkot00
2
Junior

XBOX GAME PASS można teraz kupić za 4 PLN na 3 miesiące.
Za 4 PLN przez 3 miesiące można grac do woli w jakieś 150 gier. Ostatnio dodali Prey, Monster Hunter World (te 2 tytuły w ciągu ostatniego tygodnia). Niech fani PS się tu wymądrzają, ja z 4 PLN do połowy lipca zagram pewnie w 20 grubych tytułów na XBOX ONE X w 4K.
Bez promocji GAME PASS kosztuje 87 PLN na 3 miesiące czyli 29 PLN/miesiąc.
Czego można chcieć więcej?

19.04.2019 12:46
Whisper_of_Ice
odpowiedz
Whisper_of_Ice
44
WoW Classic

Niech pierw Microsoft pokaże swój sprzęt i swoje gry.

20.04.2019 17:11
1
odpowiedz
adamkk2022
8
Legionista

Wygra czy nie i tak kupie PS5

20.04.2019 23:15
odpowiedz
1 odpowiedź
tomkot00
2
Junior

Kajzerken, nie pisz intelektualnie płytkich komentarzy. Minęło już 100 dni 2019 roku. Podaj tytuł dużej gry, która wyszła tylko na PS4? W XBOX GAME PASS masz jakieś 150 gier, z czego 30 jest naprawdę grubymi tytułami z pierwszej ligi.
A poniżej chętni mogą sprawdzić link z listą gier dostępnych obecnie w GAME PASS.
[link]
Przypominam, że na chwilę obecną można do końca lipca grać w te wszystkie tytuły z 4 PLN!!

A poza tym fanboje Sony niech pamiętają, że firma Sony była liderem i wyznaczała standardy przy produkcji telewizorów, sprzętu muzycznego oraz telefonów komórkowych. Bardzo szybko z jednego z najlepszych producentów w tych branżach stali się jednym z najgorszych. Teraz poza gamingiem praktycznie nie istnieją. Mam nadzieję, że nie popsują ostatniej swojej branży bo wtedy Microsoft podniesie ceny.

21.04.2019 04:39
odpowiedz
3 odpowiedzi
kriskow11
1
Generał

Ha znowu powiedzie ze troluje ale , więcej zależy od reklamy
Microsoft zrobi dobra reklamę , da dobre Halo i Gearsy i już w stanach może wygrać
Za mało szczegółów aby dziś mówić Sony wygra bo coś tam
No i dziś gra x jest Exem an ps4 a nanstepna Cześć może być na x boxa wszystko tylko opiera się umowami , oczywiście nie mówię tu markach tworzonych przez sony
Rynek tak się zmienia
X box podpisał umowy z Razerem na obsługę M+K a to tez duży plus a przynajmniej czytałem ze to chwała w Ameryce i jest to mocno promowane na tamtym rynku przez Razera

post wyedytowany przez kriskow11 2019-04-21 04:41:50
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze