Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 października 2019, 14:07

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Borderlands 3

  1. Premiera: 13 września
  2. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  3. Nasza ocena: 8/10

Po pięciu latach wypatrywania przez graczy trzeciej części Borderlands deweloperzy z Gearbox Software musieliby naprawdę wspiąć się na wyżyny partactwa, by zaserwować coś, co diametralnie minęłoby się z oczekiwaniami fanów. Wystarczyło po prostu powielić rozwiązania z poprzednich odsłon cyklu, podlać je kolejną warstwą absurdalnego humoru i voila – murowany hit. I tylko troszeczkę nam smutno, że rzeczywiście postanowiono pójść po linii najmniejszego oporu, bo przez to Borderlands 3, choć zapewnia masę świetnej zabawy, traci nieco na wartości.

Dzieło Gearbox Software odstaje od konkurencji pod względem szczegółowości oprawy, ale jego charakterystycznego stylu nie sposób pomylić z niczym innym. - Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku - dokument - 2019-10-07
Dzieło Gearbox Software odstaje od konkurencji pod względem szczegółowości oprawy, ale jego charakterystycznego stylu nie sposób pomylić z niczym innym.

Dość powiedzieć, że jeśli ktoś ocknąłby się w tym momencie ze śpiączki, w którą zapadł tuż po premierze drugiej części serii, mógłby odnieść wrażenie, że to ta sama gra. Oczywiście „trójka” jest nieco ładniejsza, mimo że jej kreskówkowy styl nie ma startu do oprawy wizualnej konkurencji, ale widać, że została stworzona pod hasłem „więcej, lepiej, bez ryzyka”. Czy to źle? Niekoniecznie, bo przecież tęskniliśmy do tego zwariowanego, kolorowego cyklu, w którym bohaterowie rysowani są grubą kreską, a psychopaci otwarcie zachęcają do strzelenia im w twarz.

Do sprawdzonego i rozbudowanego rdzenia rozgrywki dochodzą także liczne udogodnienia, m.in. oznaczenie legendarnych typów broni na mapie, opcja szybkiej podróży z dowolnego miejsca, kupowanie pełnego zapasu amunicji jednym przyciskiem czy znane już automatyczne podnoszenie części lootu. Na pokładzie naszego statku mamy nawet maszynę zbierającą przeoczoną podczas rozwałki broń, byśmy nigdy niczego nie stracili.

Jaszczomb, recenzja gry Borderlands 3

Borderlands 3 powiela rozwiązania sprzed paru lat i oprócz scenariusza, będącego w rzeczywistości tylko pretekstem do strzelania i zdobywania nowych spluw, nie wprowadza praktycznie niczego nowego. Ale jak świadczy to o samej formule tej serii, skoro jesteśmy gotowi po raz kolejny wyłożyć pieniądze na grę będącą zaledwie niewielkim usprawnieniem względem swoich poprzedniczek? To po prostu świetna, absurdalnie zabawna strzelanka, a to, że jej deweloperzy nie próbują odkrywać koła na nowo, nie powinno być uznane za karygodne przewinienie.

  1. Recenzja gry Borderlands 3
  2. Więcej o grze Borderlands 3

Jakub Mirowski

Metro Exodus

Metro Exodus

Resident Evil 2

Resident Evil 2

DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0

Apex Legends

Apex Legends

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy
Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy

Nie znamy jeszcze tytułów wszystkich gier, które zadebiutują w tym roku, ale już teraz możemy stworzyć listę tych najbardziej wyczekiwanych. Znalazły się na niej zarówno sequele dużych hitów, jak i całkiem nowe, ciekawe marki.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.