Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 marca 2019, 15:00

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.

Project AHO – dwemerska przygoda

W SKRÓCIE

Rozbudowana modyfikacja z dwemerską tajemnicą i Wielkim Rodem Telvanni w tle. Unikatowe miasto z domieszką magii i technologii, ponad 40 lokacji i w pełni zdubbingowane postacie – ten mod zasługuje na miano DLC.

Skyrim doczekał się kilku wspaniałych modyfikacji, jakością przewyższających podstawkę i oficjalne dodatki. Utalentowani moderzy wyciskają ostatnie soki z leciwego silnika gry i tworzą takie dzieła jak np. Enderal. Uznany za najlepszą modyfikację marca 2018 roku Project AHO śmiało może konkurować z najbardziej popularnymi modami. Nie rozmachem, a klimatem – zwłaszcza gdy lubicie dwemerskie sekrety.

Modyfikacja ta pozwala odkryć tajemnice miasta Sadrith Kegran, stanowiącego połączenie nowoczesnej technologii Dwemerów i potężnej magii Wielkiego Rodu Telvanni. Tych nieprzyjemnych panów na pewno kojarzycie, jeśli graliście w Morrowinda. Kilka liczb przybliży rozmiar tego projektu – ponad 40 lokacji, ponad 20 unikatowych postaci z pełnym udźwiękowieniem i 11 oryginalnych utworów muzycznych. Przedstawiana historia dotyczy pewnego wynalazku, a ciekawym uzupełnieniem są dwemerskie organy, odtwarzające muzykę z popularnych gier i filmów.

JAK ROZPOCZĄĆ ZABAWĘ?

Wystarczy, że opuścisz miasto i udasz się na krótką przechadzkę. Pamiętaj, że Twoja postać musi posiadać przynajmniej 15 poziom.

 

TWOIM ZDANIEM

Zdarza Ci się jeszcze grać w Skyrima?

Tak
88,9%
Nie
11,1%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima
Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.