Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 marca 2019, 15:00

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.

Riverwood Keep – zamek w sercu Rzecznej Puszczy

W SKRÓCIE

Świetnie wykonany zamek, umiejscowiony nad rzeką przecinającą Rzeczną Puszczę. Sala tronowa, kącik kowala, pokoje dla dzieci – wszystko, czego może zapragnąć emerytowany Dovahkiin.

Nawet Dovahkiin musi czasem odpocząć. Zabijanie smoków, eksploracja grobowców czy poszukiwanie słodkiej bułki bywa męczące. W takich sytuacjach dobrze przenieść się w przyjazne otoczenie, by móc zregenerować siły przed kolejną wyprawą. A czy istnieje lepsze miejsce do relaksu od Rzecznej Puszczy? Być może, jednak nie wszędzie znajdziecie piękny zamek, położony tuż nad rzeką przepływającą przez tę znaną lokację.

Modyfikacja Riverwood Keep pozwala nabyć prawa do zamku za 40 tysięcy monet. Sporo, ale w tej cenie otrzymujemy dwa piętra (i do tego piwnicę), co przekłada się na kilkanaście różnych pomieszczeń. Do naszej dyspozycji są sala tronowa, kuchnia, prywatny basen czy kącik kowala i biblioteka. Oczywiście wszystkie pokoje zostały w pełni wyposażone, więc od razu można przystąpić do tworzenia przedmiotów czy gotowania. Co więcej, po zamku przechadzają się różne postacie – pomimo rozmiarów lokacji nie doznacie tu uczucia pustki.

CO ZE SKYRIMEM TOGETHER?

Cel twórców moda Skyrim Together to umożliwienie wspólnej zabawy kilku osobom jednocześnie. Zapowiada się świetnie, a przedstawiane materiały pokazują, że skyrimowy co-op jest jak najbardziej możliwy. W sukces projektu uwierzyło wielu fanów, czego potwierdzeniem jest 25 tysięcy dolarów miesięcznie na serwisie Patreon. W związku z tym przedsięwzięciem zdążyła jednak wybuchnąć poważna afera – autorzy Skyrima Together zostali niedawno oskarżeni o kradzież kodu źródłowego narzędzia Skyrim Script Extender. Odpowiedź nadeszła niemal natychmiast, oskarżony zapewnił, że wszystko zostało wyjaśnione. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że twórcy obu dzieł nie lubią się już od dłuższego czasu. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na dalsze prace nad modem.

 

TWOIM ZDANIEM

Zdarza Ci się jeszcze grać w Skyrima?

Tak
88,9%
Nie
11,1%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima
Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.