Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lutego 2021, 08:17

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

EarthSiege 2

W SKRÓCIE

  1. Gatunek: symulator mecha
  2. Data premiery: 1996
  3. Producent: Dynamix
  4. Skąd pobrać: serwery GOL-a

Czas na gratkę dla miłośników wielkich maszyn kroczących i konkurencję dla MechWarriora 2. EarthSiege 2 to kolejna gra osadzona w uniwersum Tribes. Bierzemy udział w konflikcie, który przegoni nas przez kilka kontynentów… a wycieczka oczywiście nie będzie piesza. Zasiadamy tu bowiem za sterami wielkiego stalowego bydlaka i rozstrzeliwujemy każdego robota, który nie ma odpowiednich barw.

Podobnie jak w MechWarriorze – czy nawet RTS-ach spod znaku Command & Conquer – odprawom towarzyszą ekrany z gadającymi głowami. Odzywki i aktorzenie ociekają kiczem, ale ma to swój urok. A same bitwy to klasyka i porządne starcie gigantów ze stali. Starcie, po którym – wzorem konkurencji – możemy zbierać złom. Przyda się w następnym misjach.

Masz problem z instalacją gry? Użyj fanowskiego instalatora.

Jeśli będziecie próbowali zainstalować Earthsiege 2 na współczesnych pecetach to najpewniej poniesiecie porażkę, bo instalator nie działa na 64-bitowych systemach operacyjnych. Jest jednak sposób na obejście tego problemu. Najpierw pobierzcie pełną wersję gry, a potem zamiast oficjalnego instalatora wykorzystajcie fanowski autorstwa SierraHelp.

JAK TO SIĘ ZESTARZAŁO?

Całkiem nieźle. Wiadomo, graficznie to już muzeum – choć wciąż całkiem estetyczne – ale obsługa jest względnie intuicyjna, a posłanie konkurencyjnego mecha na deski nadal sprawia satysfakcję.

  1. Dowiedz się więcej o tej grze
TWOIM ZDANIEM

W którym wieku zaczęła się Twoja przygoda z grami wideo?

W XX w.
59%
W XXI w.
41%
Zobacz inne ankiety
StarCraft

StarCraft

Shadow Warrior

Shadow Warrior

Dink Smallwood

Dink Smallwood

Prince of Persia (1989)

Prince of Persia (1989)

Tribes 2

Tribes 2

Teen Agent

Teen Agent

Railroad Tycoon

Railroad Tycoon

Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra
Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra

Nie wszystkie darmowe tytuły cieszą się podobną popularnością jak nieodpłatny Fortnite. Przypadek? Istnieją gry tak słabe, że nikt ich nie chce – nawet za darmo.