Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 29 sierpnia 2019, 13:03

autor: "Vergil"

Recenzje, opinie i Metacritic. Wszystko o Fallout 76 - wymagania sprzętowe, sezon 2, Bractwo Stali

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone grze Fallout 76, która 14 listopada 2018 trafiła na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje i materiały.

Recenzje, opinie i Metacritic

Debiutu Fallouta 76 nie można określić mianem udanego, gdyż w dniu premiery grę trapił szereg problemów technicznych. Wśród nich wymieniano przede wszystkim słabą stabilność wersji na PlayStation 4, zbugowane zadania, problemy z systemem drużyn, pojawianie się przeciwników na oczach graczy, komplikacje z ładowaniem przedmiotów i warstwą dźwiękową czy wreszcie typowe dla firmy Bethesda Softworks „zawieszanie się” przeciwników na elementach otoczenia. Twórcy rozpoczęli już proces łatania – o pierwszym patchu przeczytacie powyżej.

Po kilku dniach od premiery Fallouta 76 w sieci pojawiły się pierwsze recenzje tej produkcji. Wyłania się z nich obraz gry niedokończonej, którą trapią nie tylko liczne błędy, lecz również źle zaprojektowane systemy – począwszy od walki i rozwoju postaci (który w dużej mierze oparto na losowości), przez skrzętnie ukrytą warstwę fabularną i powtarzalne zadania, skończywszy na bezsensownej warstwie PvP oraz ubogich elementach survivalowych. Gra ma jednak również dobre strony, jak choćby świat, który jest na tyle ciekawy, że eksploruje się go z przyjemnością. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku tego tytułu śmiało można mówić o niewykorzystanym potencjale.

Poniżej znajdziecie listę kilku przykładowych not przyznanych Falloutowi 76. Podczas gdy wersja na PlayStation 4 może się pochwalić średnią ocen na poziomie 53%, wersja na Xboksa One zebrała noty rzędu 49%, z kolei na komputerach osobistych tytuł oceniano na poziomie 52% (według serwisu Metacritic).

  1. Playstation Universe – 7/10
  2. Hobby Consolas – 6,5/10
  3. GRY-Online.pl – 5,5/10
  4. GamesRadar+ – 5/10
  5. VideoGamer – 4/10
  6. Guardian – 4/10
  7. Push Square – 3/10
  8. TheSixthAxis – 3/10

Z uwagi na fakt, że Fallout 76 nie prezentował oczekiwanego poziomu wykonania, Bethesda zaoferowała jego posiadaczom prezent w postaci Fallout Classic Collection, czyli zestawu składającego się z Fallouta, Fallouta 2 oraz Fallouta Tactics: Brotherhood of Steel. Warunkiem do jego otrzymania było zalogowanie się do gry przynajmniej raz przed końcem 2018 roku. Choć kompilacja jest dostępna wyłącznie na pecetach, dostęp do niej mogli otrzymać wszyscy gracze, niezależnie od tego, na której platformie ogrywali Fallouta 76.

Fallout 76

Fallout 76