Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 29 sierpnia 2019, 13:03

autor: "Vergil"

Data premiery. Wszystko o Fallout 76 - wymagania sprzętowe, sezon 2, Bractwo Stali

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone grze Fallout 76, która 14 listopada 2018 trafiła na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje i materiały.

Data premiery

Premiera Fallouta 76 na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One nastąpiła 14 listopada 2018 roku. 14 kwietnia 2020 roku produkcja zadebiutowała również na platformie Steam.

10 lipca 2020 roku Fallout 76 trafił do usługi Xbox Game Pass. Produkcja została udostępniona zarówno posiadaczom Xboksa One, jak i komputerowym graczom.

Świat gry

Świat gry nosi nazwę Appalachia. Pochodzi ona od miana Appalachów, czyli pasma górskiego przebiegającego między innymi przez Wirginię Zachodnią, gdzie toczy się akcja Fallouta 76.

Twórcy wybrali ten region nie tylko ze względu na fakt, że to wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, lecz także dlatego, że w zasadzie nie został on dotknięty bombardowaniem, dzięki czemu mogli stworzyć pustkowia tętniące życiem. Poza tym cechą charakterystyczną owych terenów jest bogaty folklor – w grze pojawiają się więc istoty z tamtejszych legend, na czele z człowiekiem ćmą.

Pustkowia w Falloucie 76 są rozległe, jednak nie brakuje tu również zrujnowanych miast. - Wszystko o Fallout 76 - wymagania sprzętowe, sezon 2, Bractwo Stali - dokument - 2020-12-02
Pustkowia w Falloucie 76 są rozległe, jednak nie brakuje tu również zrujnowanych miast.

Terytorium stworzone na potrzeby gry jest czterokrotnie większe od tego, które otrzymaliśmy w Falloucie 4. Całość podzielono na sześć regionów, które zostały zróżnicowane nie tylko pod kątem topografii terenu (znajdziemy tu łańcuch górski przecinający całą mapę, leśne mokradła, toksyczne pustkowia czy choćby tereny zalewowe), lecz także pod kątem poziomu doświadczenia przeciwników. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że choć nie brakuje tu opuszczonych farm, młynów i fabryk, zniszczonych miast, zalanych kopalń czy nawet ruin stacji kosmicznej, jest tu nad wyraz dużo wolnej przestrzeni; kiedy bowiem w końcu na coś się natkniemy, mamy mieć wrażenie obcowania z czymś, czego ludzie nie widzieli od dziesiątek lat.

Poniżej znajdziecie oficjalną mapę świata gry.

Warto zwrócić uwagę na zmienne warunki pogodowe, które mogą ułatwić lub utrudnić kolejne wyprawy; dość powiedzieć, że wycieczka w góry tuż przed nadejściem potężnej burzy radiacyjnej jest szczególnie mądrym posunięciem.

Fabuła i zadania

Akcja Fallouta 76 toczy się dwadzieścia pięć lat po upadku ostatnich bomb. Gracze wcielają się w mieszkańców krypty o tytułowym numerze 76, a ich zadaniem jest budowa nowego świata. Nie jest to łatwe, gdyż na pustkowiach będzie roi się od rozmaitych zagrożeń; np. przez otwory w ziemi na powierzchnię zaczynają wychodzić monstra zwane Scorchbeasts – jak nietrudno się domyślić, jednym z naszych zadań jest zamknięcie wykorzystywanych przez nie przejść, czego dokonujemy (a przynajmniej powinniśmy) przy użyciu… bomb atomowych.

Zgodnie z zapowiedziami autorów, Fallout 76 jest grą przede wszystkim o prowadzonej przez nas postaci – w trakcie zabawy widzimy, jak radzi sobie z budową nowego świata, a także co robi każdego dnia (niezależnie od tego, czy udaje się na polowania, plądruje kolejne lokacje, czy zbiera surowce potrzebne do wytwarzania nowych elementów wyposażenia). Poza tym jednak niczym we wcześniejszych Falloutach w trakcie zabawy realizujemy zadania fabularne i misje poboczne. Oprócz nich na sprawdzenie czekają globalne wydarzenia, na przykład w postaci ataku na farmę; jeśli po otrzymaniu stosownego powiadomienia zdecydujemy się wziąć udział w jednym z nich, na miejscu spotkamy inne osoby, które dokonały tego samego wyboru.

Fallout 76

Fallout 76