Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 czerwca 2020, 10:02

autor: Aquma

Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

PS5 – cena

Wiemy już, że PS5 będzie dużą konsolą, a będzie droga? - Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe - dokument - 2020-06-25
Wiemy już, że PS5 będzie dużą konsolą, a będzie droga?

Wszyscy zastanawiamy się ile będzie kosztować PS5. Według oficjalnych informacji nawet Sony nie jest jeszcze pewne, na ile zostanie wyceniona konsola PlayStation 5. W tej kwestii możemy się więc opierać jedynie na plotkach i zdrowym rozsądku.

Zacznijmy od tajemniczego informatora z forum Reddit o nicku RuthenicCookie, który pisząc o specyfikacji, dacie premiery i tytułach startowych, wspomniał również o cenie – ta ma zamknąć się w 500 dolarach. Przypomnijmy, że PS4 kosztowało w dniu premiery 399,99 USD w USA i tyle samo euro w Europie. Temat ten zręcznie ominął w wywiadzie z serwisem Wired Mark Cerny, który stwierdził jedynie, że cena nowej konsoli będzie „atrakcyjna”.

PS5 - cena w Polsce

W Polsce w dniu premiery PlayStation 4 kosztowało 1799 złotych. Jeśli przecieki podają prawdziwe informacje, cena PS5 nad Wisłą powinna wynosić około 2250 złotych.

PS5 – wygląd

W czerwcu 2020 roku Sony w końcu ucięło wszelkie spekulacje i pokazało, jak będzie wyglądać konsola PlayStation 5. Trzeba przyznać, że platforma ta prezentuje się dość oryginalnie. Co więcej, okazało się, że będzie to sprzęt o naprawdę sporych rozmiarach – zdecydowanie większy od PlayStation 4 Pro, nie wspominając nawet o bazowym modelu PS4. Na trailerze demonstrującym konsolę możemy też podziwiać urządzenia peryferyjne – ujawniony wcześniej pad DualSense, słuchawki i pilota.

TWOIM ZDANIEM

Kupisz PlayStation 5?

Tak, jak trochę stanieje
49,4%
Tak, od razu po premierze
36,3%
Nie
14,3%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Forbidden West

Horizon: Forbidden West

8 rzeczy, które PS5 zrobi lepiej od komputerów PC
8 rzeczy, które PS5 zrobi lepiej od komputerów PC

Z naszym zestawem ośmiu argumentów przemawiających za PS5 czy nowym Xboxem żadna zażarta dyskusja z fanem sześćdziesięciu klatek na sekundę i rozdzielczości 4K nie będzie Ci straszna!

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5
Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?