Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 27 sierpnia 2019, 12:48

autor: Vergil

Wszystko o Metro Exodus - data premiery, cena i Epic Games Store

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Metro Exodus – trzeciej odsłony popularnego cyklu strzelanin FPP, nad którym pieczę sprawuje ukraińskie studio 4A Games. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje.

Recenzje

Metro Exodus spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów. W dniu premiery średnia ocen tej produkcji w serwisie Metacritic wynosiła 84% dla wersji na komputery osobiste, 79% dla edycji przeznaczonej na PlayStation 4 oraz 81% dla wydania na Xboksa One. Poniżej znajdziecie zestawienie wybranych not przyznanych przez branżowe serwisy, a także krótkie omówienie najważniejszych zalet i wad dzieła studia 4A Games.

Wybrane recenzje Metro Exodus:

GRYOnline – 8,5/10

IGN – 8,5/10

The Sixth Axis – 9/10

GameSpot – 8/10

Twinfinite – 4/5

Metro Game Central – 9/10

GamesRadar – 4,5/5

Push Square – 6/10

COGConnected – 76/100

Game Informer – 8,75/10

Xbox Achievements – 85/100

Destructoid – 7/10

Zalety i wady

Najważniejszą zaletą Metro Exodus jest oczywiście warstwa audiowizualna, która prezentuje najwyższy poziom wykonania. Podobać się mogą również bogate możliwości modyfikacji arsenału, konieczność oszczędzania amunicji czy nieliniowa fabuła, obfitująca w wyraziste, zapadające w pamięć postacie i wydarzenia. Na plus można zaliczyć również zestawienie motywu romantycznej podróży koleją z postapokaliptycznym światem, który nie należy już do ludzi.

Tytuł nie ustrzegł się jednak wad. Niektórym może przeszkadzać niemy główny bohater, „przegadane” przerywniki filmowe, nie najlepiej dobrani aktorzy wcielający się w poszczególne postacie oraz pewne problemy techniczne (na czele z nieco „kulejącą” sztuczną inteligencją).

Metro Exodus

Metro Exodus