Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 27 sierpnia 2019, 12:48

autor: Vergil

Wszystko o Metro Exodus - data premiery, cena i Epic Games Store

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat Metro Exodus – trzeciej odsłony popularnego cyklu strzelanin FPP, nad którym pieczę sprawuje ukraińskie studio 4A Games. Tekst będzie uzupełniany o najciekawsze informacje.

Steam i wyłączność w Epic Games Store

29 stycznia 2019 roku firma Deep Silver poinformowała, że pecetowa wersja gry Metro Exodus znika ze Steama. Wydawca podpisał bowiem umowę z Epic Games, na mocy której przez kolejny rok produkcja miała być dostępna wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Co więcej, pudełkowa wersja gry bądź na przykład edycja kupiona w Humble Store także miała wymagać aktywacji na platformie Epic Games.

Warto jednak zaznaczyć, że gracze, którzy zdążyli zamówić opisywany tytuł na Steamie, otrzymali do niego dostęp w dniu premiery. Stosowne pliki mogli pobrać wcześniej, w ramach tak zwanego pre-loadu, by cieszyć cieszyć się omawianą produkcją dokładnie w momencie jej debiutu (co z kolei nie jest możliwe na platformie firmy Epic Games). Ponadto każdy, kto zdecydował się dokupić do niego przepustkę sezonową, mógł pobrać z platformy Valve wszystkie rozszerzenia wchodzące w jej skład. Należy też odnotować, że w Epic Games Store nie pojawiły się żadne czasowe ani ekskluzywne DLC do opisywanego tytułu.

Metro Exodus oficjalnie zadebiutowało na platformie Valve dopiero 15 lutego 2020 roku. Podstawową wersję tej produkcji lub zawierające oba DLC wydanie Gold Edition w ciągu pierwszego weekendu od premiery można było nabyć z 40-procentową zniżką. Regularna cena „podstawki” na Steamie wynosiła natomiast 169 złotych, z kolei Edycji Gold – 265 złotych.

Pomimo premierowych „zawirowań”, Metro Exodus cieszy się uznaniem wśród użytkowników platformy Steam. - Wszystko o Metro Exodus - data premiery, cena i Epic Games Store - dokument - 2020-06-02
Pomimo premierowych „zawirowań”, Metro Exodus cieszy się uznaniem wśród użytkowników platformy Steam.
Metro Exodus

Metro Exodus