Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 grudnia 2018, 11:30

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Gry na PC prawie za darmo – ponad 30 ofert ze Steam Winter Sale za 5 zł

Steamowe wyprzedaże to już legenda. I nawet jeśli – jak ze wszystkim – kiedyś było lepiej, to bez problemu znaleźliśmy dla was sporo dobrych gier kosztujących tyle, co dobra tabliczka czekolady.

Gry akcji na PC

Soul Reaver – 3,56 zł / Soul Reaver 2 – 3,56 zł

Legacy of Kain to jedna z lepiej wspominanych serii sprzed lat. Taka, na powrót której wielu czeka jak na zbawienie. Póki co jednak warto wydać „czypindzisiont” na każdą z dwóch odsłon gry Soul Reaver, w której pozbawiony skrzydeł przez swego ojca Kaina wampir Raziel zostaje wplątany w odwieczny konflikt, a gracze mają okazję poznać jeden z ciekawszych światów i jedną z najlepszych opowieści w historii gier.

  1. Soul Reaver na Steamie
  2. Soul Reaver 2 na Steamie

Legacy of Kain: Defiance – 3,56 zł

Poza Soul Reaver serial Legacy of Kain oferuje jeszcze dwie odsłony Blood Omen skupiające się na postaci wampira Kaina. Te odcinki są jednak nieco gorsze (i nie ma ich w promocji), polecamy więc od razu przeskoczyć do wielkiego finału. Defiance pozwala zagrać zarówno Kainem, jak i Razielem – grafika może nieco się zestarzała, ale gameplay nadal jest świeży, a voice-acting nie ma sobie równych.

  1. Legacy of Kain: Defiance na Steamie

Horrory na PC

Penumbra Black Plague – 3,59 zł

Zanim na świecie pojawiły się SOMA i Amnesia, istniała już Penumbra. Czarna plaga kończy trylogię strachu, w której jako bezbronny przeciętniak odkrywamy tajemnice mrocznego kompleksu i jednocześnie za wszelką cenę unikamy wrogów. To coś dla ludzi potrzebujących zimą trochę rozgrzewających organizm skoków ciśnienia.

  1. Penumbra Black Plague na Steamie

Doorways: Prelude – 3,59 zł

Dzieła studia Frictional zainspirowały wielu, w tym argentyńskich twórców Doorways. Dostępna w promocyjnej cenie gra to pierwsze dwa (z czterech) odcinki epizodycznej przygodówki, w której eksploracja, horror i zagadki idą łeb w łeb. Szukasz klimatycznego symulatora chodzenia za pół darmo? Oto on!

  1. Doorways: Prelude na Steamie

Slender: The Arrival – 3,59 zł

Oto jedna ze straszniejszych pozycji w bibliotece Steama. The Arrival powstało w oparciu o internetową legendę o pozbawionym twarzy stworze w garniturze, a także na bazie darmowej gry The Eight Pages. Gracze wcielają się w postać kobiety poszukującej swojej zaginionej przyjaciółki. Kilka niezwykle klimatycznych poziomów wypełnionych momentami ledwie niepokojem, a momentami bardzo namacalnym strachem wartych jest ceny dwóch małych batonów.

  1. Slender: The Arrival na Steamie

TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
80,9%
Nie mam zdania
14,1%
Nie
5,1%
Zobacz inne ankiety
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018

Ho ho ho! Zaczęła się się wyprzedaż w sklepie Steam. W tym roku, w worku prezentów Dziadka Gabe'a jest kilka niespodzianek dla grzecznych graczy. Bo przecież byliście grzeczni, prawda? Z tysięcy przecenionych gier wybieramy te najbardziej warte uwagi.

30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale
30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale

W portfelu pustka, ale coś by się pograło? Szczęśliwie Gaben, pan Steama, przychodzi z pomocą i promocjami na tysiące gier... Przygotowaliśmy więc zestawienie 36 niezłych ofert na dobre tytuły.