Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 14 stycznia 2021, 09:25

autor: Aquma

Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

AhnLab V3 Lite

PODSTAWOWE CECHY:

  1. Darmowy dla: wszystkich
  2. Język polski: nie
  3. Obsługuje: Windows Vista/7/8/8.1/10
  4. Strona producenta

GŁÓWNE ZALETY I WADY:

  1. Ochrona: AV-Test – 6/6, AV-Comparatives – nie był testowany
  2. Wydajność: AV-Test – 6/6, AV-Comparatives – nie był testowany
  3. Przyjazny interfejs.

AhnLab to skuteczny program antywirusowy południowokoreańskiego producenta oprogramowania. Aplikacja zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przeciwwirusowej (maksymalny wynik w testach ekspertów z AV-Test) i nie obciąża nadmiernie podzespołów (również w tym względzie AhnLab uzyskał notę 6/6).

W darmowej wersji V3 pakiecie otrzymujemy kompleksową zaporę ogniową, ochronę w czasie rzeczywistym oraz szereg dodatkowych funkcji – np. automatyczne skanowanie pendrive’ów czy ochronę przez zagrożeniami typu ransomware. Niestety, aplikacja ta ma jeden bardzo poważny minus – firma nadal nie posiada anglojęzycznej strony dla darmowej wersji V3 Lite (choć interfejs programu został już przetłumaczony na język angielski).

Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus na telefon | TOP na 2021 rok

Antywirusy na telefonach często spotykają się z mieszanymi opiniami. Nie bez powodu – znaczna część z nich jest absolutnie beznadziejna. Na szczęście nie wszystkie – wybraliśmy dla Was 9 najlepszych darmowych antywirusów na Androida.

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021
Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5
Najlepsze darmowe programy VPN na 2019 rok | TOP 5

Przetestowaliśmy kilka darmowych programów VPN, sprawdzając funkcjonalność, zestaw funkcji oraz prędkość łącza po aktywowaniu. Która ze znanych aplikacji poradziła sobie najlepiej? Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań?