Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 12 grudnia 2018, 09:42

autor: Barx

Tylko Dysk Google? Gdzie najlepiej przechowywać dane w chmurze

Dyski twarde naszych komputerów nie są jedynym standardem przechowywania ważnych dla nas danych – usługi w chmurze stanowią istotną alternatywę dla tradycyjnych nośników. Sprawdzamy kilka popularnych usług, m.in. Google Drive, Microsoft OneDrive i Dropbox

W dobie wszechobecnej digitalizacji oraz potrzeby ochrony prywatnych danych nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej firm decyduje się na udostępnianie użytkownikom możliwości zapisu ich plików na dyskach na serwerze, czyli w chmurze. I nie mowa tu tylko o takich molochach, jak Google, czy Microsoft, ale też o mniejszych przedsiębiorstwach, które zajmują się wyłącznie oferowaniem wirtualnych miejsc do przechowywania informacji.

Gdzie najlepiej przechowywać dane w chmurze? Sprawdzamy. - 2018-12-12
Gdzie najlepiej przechowywać dane w chmurze? Sprawdzamy.

I to właśnie ta różnorodność ofert na rynku może utrudnić wybór usługi odpowiedniej dla naszych potrzeb. Ten artykuł pomoże Wam lepiej rozeznać się w sytuacji najlepszych obecnie dysków w chmurze, szczegółowo analizując najważniejsze cechy i podsumowując całość na sam koniec. Gdyby jednak sama teoria nie wystarczyła, śpieszymy poinformować, że większość opisywanych dalej usług oferuje możliwość darmowego przetestowania ich funkcjonalności.

Przyszłe uaktualnienia

Rynek dysków w chmurze z roku na rok rozwija się coraz prężniej, a oferty poszczególnych „chmur” ulegają zmianie. To i/lub przyszłe zainteresowanie z Waszej strony sprawi, że będziemy starali się na bieżąco wprowadzać aktualizacje do wcześniej wymienionych pozycji na tej liście, jak i dodawać nowe warte uwagi propozycje.

Dysk SSD - jaki wybrać? Ranking TOP 12
Dysk SSD - jaki wybrać? Ranking TOP 12

Jaki dysk SSD będzie najlepszy do komputera? Pojemność dysku SSD będzie zależeć głównie od pojemności Twojego portfela. O pozostałe parametry nie będziesz musiał się martwić, jeśli wybierzesz jedną z naszych propozycji