Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 grudnia 2018, 11:30

autor: Adrian Werner

Najlepsze gry na Androida i iOS – 30 mobilnych gier 2018 roku

Szybko zbliżamy się do końca roku, więc warto spojrzeć wstecz, na ostatnie dwanaście miesięcy. Był to dobry okres dla gier mobilnych i na rynek trafiła masa godnych uwagi produkcji. Spośród nich wybraliśmy trzydzieści naszym zdaniem najlepszych tytułów.

Tworząc to zestawienie, staraliśmy się nie tylko zaprezentować Wam produkcje wyśmienite, ale również na tyle różnorodne, by każdy mógł wyszukać tu coś dla siebie. Na liście znalazło się dużo gier free-to-play, ale nie brakuje również godnych polecenia tytułów premium. Mamy coś zarówno dla osób lubiących główkować, jak i tych preferujących wyzwania zręcznościowe. Proponujemy produkcje, których jedynym celem jest zapewnienie dobrej zabawy, oraz te, które próbują wzbudzić w graczach głębsze emocje.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Najpierw wytypowaliśmy najlepsze gry mobilne roku, opierając się na recenzjach, opiniach graczy i własnej wiedzy, a następnie poprosiliśmy redaktorów serwisu o głosowanie. W ten sposób wyłoniliśmy najciekawsze produkcje mobilne 2018 roku.

CZEGOŚ BRAKUJE?

Żadne tego typu zestawienie nie może być kompletne – ciekawi nas, jakie gry mobilne najbardziej zachwyciły Was w tym roku. Jeśli w naszym rankingu zabrakło Waszych faworytów, napiszcie o nich w komentarzach.

30. Asphalt 9: Legends

ASPHALT 9 W SKRÓCIE

  1. Producent gry: Gameloft
  2. Gatunek: dynamiczne wyścigi
  3. Platformy mobilne: Android, iOS, Win10
  4. Model biznesowy: free-to-play (zagraj za darmo)

Zaczynamy od gry Asphalt 9: Legends. Jej producenci mieli trudne zadanie. Wydany w 2013 roku Asphalt 8: Airborne to prawdziwa klasyka, która pomimo pięciu lat na karku pozostaje jedną z najlepszych (i co zaskakujące, również jedną z najładniejszych) pozycji wyścigowych na rynku mobilnym. Autorom na szczęście udało się zaspokoić wygórowane oczekiwania fanów i dostarczyć prawdziwą perełkę.

Asphalt 9: Legends ma wszystko to, za co fani pokochali ten cykl. Grafika zachwyca, zostawiając daleko w tyle większość mobilnej konkurencji. Wrażenie prędkości jest wyśmienite, a zręcznościowa mechanika jazdy bardzo miodna. Do tego gra robi duże wrażenie samą zawartością. Tras jest sporo, samochodów jeszcze więcej, a poza doskonałym multiplayerem dostępny jest również zaskakująco obszerny tryb kariery dla pojedynczego gracza.

Wszystko to sprawia, że w kategorii zręcznościowych gier wyścigowych jedyną prawdziwą konkurencję dla Asphalta 9: Legends stanowi poprzednia część cyklu, a starcie to „dziewiątka” wygrywa praktycznie pod każdym względem poza ilością zawartości, co wkrótce zmienią aktualizacje.

  1. Więcej o grze Asphalt 9: Legends

29. Scalak

SCALAK W SKRÓCIE

  1. Producent gry: Hamster on Coke Games
  2. Gatunek: gra logiczna
  3. Platformy mobilne: Android, iOS
  4. Model biznesowy: premium (płatna gra bez mikrotransakcji)

Po powalającej jakością grafice Asphalta 9: Legends nasz kolejny faworyt może na pierwszy rzut oka wydawać się produkcją niemalże prymitywną. Prosta oprawa wizualna nie przeszkodziła jednak grze logicznej Scalak w okazaniu się jedną z najlepszych premier tego roku.

Cała zabawa w grze sprowadza się do wypełniania figur udostępnianymi kształtami. Ta banalnie prosta mechanika została wykorzystana do opracowania zaskakująco różnorodnych wyzwań. Początkowe zagadki są proste, ale poziom trudności szybko rośnie, a łamigłówki co chwilę zaskakują nowymi rozwiązaniami wzbogacającymi rozgrywkę.

Scalak to ten typ gry, który dominował we wczesnych latach rozwoju rynku produkcji mobilnych. Banalnie prosty pomysł i ascetyczna grafika złożyły się na zabawę, która nigdy się nie nudzi, wykorzystując nowe pomysły, skutecznie stymulujące intelekt gracza.

  1. Więcej o grze Scalak
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry najczęściej grasz na telefonie?

Strategiczne
44,6%
RPG
16,3%
Casualowe
1,9%
Wyścigi i/lub sportowe
6,7%
Strzelanki
5,8%
MMO
1,9%
Logiczne i/lub przygodowe
17,8%
Inne
4,9%
Zobacz inne ankiety
Fortnite

Fortnite

Kingdom Rush Vengeance

Kingdom Rush Vengeance

Reigns: Game of Thrones

Reigns: Game of Thrones

Florence

Florence

Motorsport Manager Mobile 3

Motorsport Manager Mobile 3

Oddmar

Oddmar

Alto's Odyssey

Alto's Odyssey

Rebel Inc.

Rebel Inc.

Pako 2

Pako 2

Meteorfall: Journey

Meteorfall: Journey

Najlepsze gry multiplayer na Androida – gry PvP, w których dasz innym popalić
Najlepsze gry multiplayer na Androida – gry PvP, w których dasz innym popalić

Czemu w drodze na uczelnię lub podczas przerwy między lekcjami nie spuścić komuś łupnia? Zadaliśmy sobie to pytanie, a potem przygotowaliśmy listę gier mobilnych, w których można się zmierzyć z innymi ludźmi.