Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 grudnia 2018, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Tanie i pomysłowe prezenty na święta dla graczy do 50 złotych

Pomysł na prezent to zawsze problem. Skromny budżet nie musi jednak oznaczać tradycyjnych skarpet pod choinką dla naszych bliskich i znajomych - zwłaszcza gdy ich hobby to gry komputerowe. Oto najlepsze prezenty dla graczy do 50 złotych.

Książki

Jason Schreier – Krew, pot i piksele

  1. Cena: od 25 zł

W końcu doczekaliśmy się przekładu na nasz język chyba najgłośniejszego bestsellera w branży gier. Jason Schreier, znany dziennikarz serwisu Kotaku, słynie ze swoich znajomości z deweloperami największych wydawców i często jest źródłem interesujących przecieków lub zakulisowych informacji.

Książka Krew, pot i piksele ujawnia brutalną prawdę o procesie tworzenia gier. Opowiada o tym, jak wizje kreatywnych artystów zderzają się z realiami ograniczeń czasowych, technicznych, budżetowych i często sprzecznymi ze sobą wymaganiami graczy oraz zarządu korporacji. Na przykładzie takich hitów jak Diablo 3, Destiny, Uncharted 4 czy Wiedźmin 3: Dziki Gon Jason przybliża powody, za sprawą których gry przechodzą liczne metamorfozy w trakcie powstawania, a ich twórcy czasem dosłowne piekło.

We wrześniu tego roku opublikowaliśmy oparty na książce Schreiera artykuł zatytułowany „Tworzenie gier to koszmar – siedem opowieści z życia branży”.

Bob Batchelor – Stan Lee. Człowiek-Marvel

  1. Cena: od 23,99 zł

Ciekawe, jaki temat dominowałby dziś w hollywoodzkich hitach, gdyby nie Stan Lee – człowiek, który stworzył Avengersów, Hulka, Iron Mana czy Człowieka Pająka. Trudno nie docenić ogromnego wpływu, jaki Stanley Lieber (tak nazywał się naprawdę) wywarł na amerykańską, a potem i światową popkulturę, rzucając w latach 60. wyzwanie wydawnictwu DC.

Biografia napisana przez Boba Batchelora opowiada nie tylko o życiu i ogromnym talencie, ale i genezie najsłynniejszych superbohaterów. Nie ma znaczenia, czy wolimy filmy, komiksy, czy zagrywamy się w nowego Spider-Mana na PS4. Dzięki tej książce poznamy lepiej prawdziwego superbohatera – Stana Lee.

Oliver Bowden – Assassin’s Creed: Pustynna przysięga

  1. Cena: 29,79 zł
  2. Link do sklepu

Wprawdzie na ekranach monitorów króluje dziś najnowsza część Assassin’s Creed Odyssey, ale historia Bayeka z zeszłorocznego Assassin’s Creed: Origins z pewnością pozostała nam w pamięci lub dopiero czeka na poznanie. W końcu nie każdy gra w najnowsze przeboje od razu po premierze.

Książka Pustynna przysięga to oficjalny prequel Origins – opowiada więc o wydarzeniach mających miejsce bezpośrednio przed akcją gry. Jest świetnym uzupełnieniem uniwersum i na pewno wprowadzi nas w odpowiedni do zabawy klimat lub wyjaśni sporo kwestii na temat przeszłości głównego bohatera AC: Origins – Bayeka.

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Fallout 2

Fallout 2

Fallout

Fallout

Observer

Observer

Lara Croft and the Temple of Osiris

Lara Croft and the Temple of Osiris

Smartfony, konsole, drony – 10 najlepszych gadżetów roku 2017
Smartfony, konsole, drony – 10 najlepszych gadżetów roku 2017

Od imponującego ultrabooka, przez najmocniejszą konsolę świata, po plastikową zabawkę za 10 zł. Oto przegląd najlepszych i najciekawszych gadżetów oraz nowinek sprzętowych, które zaznaczyły swoją obecność na rynku w 2017 roku.

Gadżety dla gracza – Skyrim na planszy i pistolet Hana Solo
Gadżety dla gracza – Skyrim na planszy i pistolet Hana Solo

Szukasz gadżetów ze swojego ulubionego uniwersum? Planujesz ozdobić pokój czymś nawiązującym do Twojego hobby? A może potrzebujesz prezentu dla zapalonego gracza? Oto mały przegląd ciekawych propozycji dla geeków mniejszych i większych.